Tips & Tricks

Tips & Tricks, Десерти

Сладолед за трезнење со вкус на грејпфрут

Јужнокорејска компанија лансираше во петокот сладолед за трезнење наречен Gyeondyo, што во превод значи „држи се“, a според компанијата е создаден специјално за справување со ефектите од мамурлакот. Населението во Јужна Кореја е најголемиот потрошувач на алкохол во Азија, најчесто се консумира групно, со 12,3 литри по глава на жител, […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ова е најевтиниот пилинг за лице – природно и само со една состојка

Наша читателка која го прочитала текстот „Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!“ ни пишува за уште една намена на сода бикарбоната. Имено, таа вели дека сода бикарбона користи и како пилинг за лице и дека делува антибактериски, чисти акни и делува против нечистотии на лицето. […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

18+ ВИДЕО: Како се прави сладолед во форма на пенис

Туристи кои минатиот месец престојувале на одмор на хрватското приморје нарачеле неколку топки сладолед. Но, наместо тоа, продавачот ги научи како се прави сладолед во форма на пенис: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува […]

Tips & Tricks, Видео

Како да излупите компир за 5 секунди (видео)

Лупењето на варен компир знае да биде многу досадна и тешка работа. Во ова видео ви откриваме како да го излупите компирот буквално за 5 секунди: Повеќе видеа со кулинарски совети и трикови тука Прочитајте топ 10 Gotvi.mk рецепти во кои се употребува компир ТУКА Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Печена пица од лубеница – Дали би пробале?

Постојат многу видови на пици, но пицата од лубеница ќе биде нешто ново на домашното мени. Уште и печена на скара 🙂 Како ви звучи? Во видеото ќе го најдете рецептот и начинот на приготвување: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница […]

Tips & Tricks

Компир на 10 начини – кулинарски трикови со кои секогаш ќе добиете одличен вкус

Компирот е речиси незаменлива намирница затоа што се комбинира со многу јадења, а и не постои личност која не го јаде. Ви откриваме 10 начини на кои можете да го приготвите овој вкусен зеленчук. Печен компир – направете доволно место во тавата затоа што во спротивно компирот нема да може […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Летно време, кога нозете интензивно се потат, или, пак, ако имате неквалитетни обувки знаат да се замирисаат и да шират непријатна миризба. Сите сме го имале тој проблем и е навистина непријатно, ви се ограничува слободата на движење, се срамите да се соблечете на гости… Но, има решение и тоа […]

Tips & Tricks, Повеќе

Миранда Кер ќе се мажи, а еве како успева да изгледа неодоливо

Австралискиот супермодел Миранда Кер кажа ДА во втор пат. Таа ќе се омажи за милијардерот и основач на Снепчат Еван Шпигел. Готви.мк Ви открива како таа се грижи за својата линија: Денот сакам да го започнам веднаш со нешто здраво како свежо цеден сок, белки со авокадо или овес, изјавија […]

Tips & Tricks

Ви треба само сол за да имате чисто и блескаво лице

За чисто и блескаво лице, совршен тен и решение на проблемот со акните, потребни ви се само малку вода и сол кои совршено ќе го исчистат вашето лице. Верувајте, оваа комбинација е делотворна. Поврзани вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек […]

Tips & Tricks, Видео, Препораки

ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути!

Сите сакаме чизбургери, но бидејќи не мрзи да ги правиме сами често одиме во некој ресторан за брза храна. Кога ќе видите дека можете да направите куп мини чизбургери одеднаш, ќе ви биде многу полесно да се фатите за работа во кујната. А, и да повикате пријатели за забава и […]