Tips & Tricks

Tips & Tricks

Најдобрите совети за слабеење од Доктор Оз

Доктор Оз е познат насекаде низ светот, а ние имавме можност со своите корисни совети да го гледаме на Сител Тв.Доктор Оз ви препорачува како брзо, здраво, лесно и ефикасно да ослабете. Спијте барем 7 часа дневно Напијте се малку вода кога сте гладни, бидејќи можно е всушност да сте […]

Tips & Tricks

Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Овој сируп е одличен, а можете едноставно да го подготвите. Освен за регулирање на телесната тежина, овој сируп ги подобрува функциите на мозокот, слухот, желудникот… Главната состојка на овој сируп е сирова ротквица која е богата со витамини Б комплекс, калиум, магнезиум, фосфор, железо. Го подобрува метаболизмот, го чисти организмот, […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Веќе нема да се изгорите додека готвите – еве што е тајната

Сите знаеме колку е непријатно додека готвиме кога ќе се изгориме при брзањето од тенџерето кое врие. За да немате проблеми, ви нудиме супер трик и решение.Тапата од виното наместо да ја фрлате, нареден пат употребете ја за ова. Повеќе на Готви.мк: Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка […]

Tips & Tricks

Само две состојки и 20 минути – стриите ќе исчезнат засекогаш

Мелено кафе и маслиново масло се двете магични состојки кои ќе ви го решат проблемот со стриите. Се што треба да направите е да сматите една смеса од нив и да издвоите 20 минути на ден.Добро исчистете ја кожата, па припемете го кафето, така шо ќе му додадете млака вода. […]

Tips & Tricks

Дали рокот на траење на производите е точен? – мора да го знаете ова

На се што купуваме од маркетите има рок на траење кој ни покажува колку долго може да ги користиме намирниците кои сме ги купиле. Сепак, во светот многу добра и здрава храна завршила во корпа за отпадоци без потреба.На пример, пастеризираното млеко ќе издржи и 50 посто подолго од рокот […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Зема шише и го вшмука јајцето – ќе го правите ова во кујната

Неколку одлични трикови со јајца во кујната. Како да ги излупите, сварите, одвоите и сервирате на најлесен и најбрз начин.Овие трикови ќе ви користат во секојдневието. Повеќе на Готви.мк: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол […]

Tips & Tricks

Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви?

Ако имате потреба  постојано нешто да грицкате, тогаш тоа нека бидат јаткасти плодови. Едни од оние кои се сметаат за најздрави се индиските ореви. Овие здрави грицки се богати со железо, селен, фосфор, магнезиум и цинк. Индиските ореви имаат бројни здравствени предности. Индиските ореви се одлични за здравјето на срцето, […]

Tips & Tricks, Видео

Зел лажичка и портокал и со еден потег ги воодушеви сите: Оваа финта ќе ја користите секогаш! (ВИДЕО)

Постојат многу мали трикови кои можат да ви го олеснат секојдневието – како овој на снимката! Се работи за чистење портокал со помош на обична лажичка. Портокалите се неизоставни особено на зима, кога ни се неопходни витами поради зајакнување на имунитетот, меѓутоа, многумина ги избегнуваат бидејќи не сакаат да ги […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Никогаш не сме се сетиле на ова – погледнете што може со една банана

Ова е повеќе од уметност. Погледнете ја оваа креативна идеја за во кујна. Повеќе на Готви.мк: Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани […]

Tips & Tricks

ДИЕТАТА ПО КОЈА ЗБУДАЛЕ СВЕТОТ: Се почнува со вода, јадете што сакате а слабеете

Постои начин да јадете што сакате и колку сакате, а да живеете здраво и да слабеете. Веќе ви откривме, хроно исхраната е диетата по која збудале светот. Сега ви го откриваме менито, како треба да ви почне и заврши еден ден, што да јадете, а што да избегнувате. Чаша вода […]