Tips & Tricks

Tips & Tricks

Кората од мандарина ќе ве спаси од кашлица и болки во грлото, а еве и како…

Мандарините се вкусно овошје кое многумина го обожаваат. Сите јадат мандарини, но прават една голема грешка – ја фрлаат кората. Но, всушност лушпата од мандарина е многу здрава и корисна. Постојат многу начини на кои може да се искористи, а ние ви пренесуваме некои. Совет плус: не ги правете овие […]

Tips & Tricks

Еве зошто не би требало да пиете алкохол навечер

Многу докази укажуваат дека конзумирањето алкохол пред спиење и не е така добра идеја. Иако алкохолот на почеток не успива, големи се шансите во текот на ноќта да се пробудиме и по неколку пати. Исто така, алкохолот ја оневозможува РЕМ фазата на сонот – фаза во која сонуваме и која […]

Tips & Tricks, Видео, Салати

ВИДЕО: Џејми Оливер ја откри тајната – секоја салата вака ќе биде совршена

Познатиот свески готвач Џејми Оливер никогаш не го штеди талентот и секогаш им го пренесува знаењето на другите. Овој пат тој ни покажува трикови за да имаме свежи, здрави и највкусни салати на трпезата.https://www.youtube.com/watch?v=-9p31reoSD8 Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Tips & Tricks

Што по диетата? Еве како да не ги вратите килограмите

Сите се грижиме з изгледот и понекогаш држиме диети, но прашањето е што по диетата, како да го надминеме оној негативен јо-јо ефект и да не ги вратиме назад килограмите?Почитувајте ги овие правила и нема да ги повратите килограмите по исцрпувачките диети: Нека има многу овошје и зеленчук на вашето […]

Tips & Tricks

Најдобрите совети за слабеење од Доктор Оз

Доктор Оз е познат насекаде низ светот, а ние имавме можност со своите корисни совети да го гледаме на Сител Тв.Доктор Оз ви препорачува како брзо, здраво, лесно и ефикасно да ослабете. Спијте барем 7 часа дневно Напијте се малку вода кога сте гладни, бидејќи можно е всушност да сте […]

Tips & Tricks

Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Овој сируп е одличен, а можете едноставно да го подготвите. Освен за регулирање на телесната тежина, овој сируп ги подобрува функциите на мозокот, слухот, желудникот… Главната состојка на овој сируп е сирова ротквица која е богата со витамини Б комплекс, калиум, магнезиум, фосфор, железо. Го подобрува метаболизмот, го чисти организмот, […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Веќе нема да се изгорите додека готвите – еве што е тајната

Сите знаеме колку е непријатно додека готвиме кога ќе се изгориме при брзањето од тенџерето кое врие. За да немате проблеми, ви нудиме супер трик и решение.Тапата од виното наместо да ја фрлате, нареден пат употребете ја за ова. Повеќе на Готви.мк: Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка […]

Tips & Tricks

Само две состојки и 20 минути – стриите ќе исчезнат засекогаш

Мелено кафе и маслиново масло се двете магични состојки кои ќе ви го решат проблемот со стриите. Се што треба да направите е да сматите една смеса од нив и да издвоите 20 минути на ден.Добро исчистете ја кожата, па припемете го кафето, така шо ќе му додадете млака вода. […]

Tips & Tricks

Дали рокот на траење на производите е точен? – мора да го знаете ова

На се што купуваме од маркетите има рок на траење кој ни покажува колку долго може да ги користиме намирниците кои сме ги купиле. Сепак, во светот многу добра и здрава храна завршила во корпа за отпадоци без потреба.На пример, пастеризираното млеко ќе издржи и 50 посто подолго од рокот […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Зема шише и го вшмука јајцето – ќе го правите ова во кујната

Неколку одлични трикови со јајца во кујната. Како да ги излупите, сварите, одвоите и сервирате на најлесен и најбрз начин.Овие трикови ќе ви користат во секојдневието. Повеќе на Готви.мк: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол […]