Tips & Tricks

Tips & Tricks

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Штом се спомене кромид, веднаш нè асоцира на зеленчук кој не расплакува во кујната со својот мирис и лутина. Освен што е дел од речиси секое солено јадење, кромидот може да ви послужи и за да направите неверојатна уметност во кујната.Декорацијата погледнете ја во следното видео: Поврзани вести на Готви.Мк […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Неодамна објавивме на Gotvi.mk едноставен лек кој чини само 5 денари и со кој ќе се изборите против непријатната миризба на патиките, кондурите, балетанките… Детали прочитајте ТУКА Дел од читателите велат дека е доволно редовно да се мијат нозете, дел да се купуваат поскапи обувки, а дел, пак, велат дека […]

Tips & Tricks

Сите пријателки ќе ви завидуваат: Најуникатен начин за сервирање лубеница

Лубеницата е кралица на овошјето, таа е идеален начин за разладување во топлите летни денови. За уште повеќе да уживате во вкусот, погледнете го ова видео од YouTube на кое е прикажан уникатен начин за сервирање лубеница.Погледнете ја оваа вистинска уметност во видеото: Поврзани вести на Готви.мк Сите ќе се […]

Tips & Tricks

Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви

Потењето е нормален процес и му се случува на секој човек. За да се спречи непријатната миризба, потребно е да дадеме многу пари за антиперспиранти, спрејови или стикови.Но, ние ви нудиме домашен гел со кој природно ќе се изборите со непријатната миризба од потта: Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт […]

Tips & Tricks, Повеќе

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Ако планирате да почнете борба со вишокот килограми бидете свесни дека пазарот е заситен со совети, диети и производи кои не се секогаш на ваша страна. Ви претставуваме 5 најпопуларни митови за слабеењето од кои можете дури и да се здебелите. Ако станам вегетаријанец или веган лесно ќе ослабам. Одлуката […]

Tips & Tricks

Сјајна кожа: Една состојка од кујната го заменува млекото за лице

Верувале или не, за да имате сјајно лице и да немате проблеми со кожата ви треба само јаболков оцет и малку вода. Поврзани вести на Готви.мк Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари! ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете […]

Tips & Tricks, Повеќе

Имате брадавици – Еве го лекот!

Иако брадавиците не претставуваат никаква сериозна болест, сепак тие не изгледаат убаво и како по правило се наоѓаат на некое видливо место. Ви откриваме некои стари, бабини што е најважно природни начини за нивно лекување: Млеко од смоква Млекото или сокот од смоквата е стар лек со кој порано луѓето […]

Tips & Tricks

За кожата да биде мека – Ви треба само една состојка од кујната

За кожата да ви биде мека и блескава, сè што ви треба е само млеко. Намирница која сите ја имаме дома.Ставете од млекото на памук, размачкајте на лицето, оставете да делува триесетина минути, а потоа измијте го лицето со млака вода. Ефектот ќе биде видлив веднаш. Поврзани вести на Готви.мк […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Имате првут? Ви нудиме ефикасно решение

Сите реклами за шампони против првут ќе ви кажат дека првутот е една од најголемите причини за намалената самодоверба кај луѓето Првутот, освен тоа, предизвикува чешање и дуги непријатности. Ние ви нудиме едноставно решение: скршете 2-3 аспирина (мала доза)  иизмешајте ги со количината на шампон што ја користите за миење на […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Сварете јајца во форма на срце

Направете времето поминато во кујна да биде исполнето со задоволство и креативност. На овој начин, готвењето ќе ви биде љубов и страст. Во следното видео погледнете како да направите варени јајца во форма на срце и уште 5 останати кулинарски трикови: За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти […]