Tips & Tricks

Tips & Tricks

Никогаш повеќе нема да ги фрлите лушпите од компири – нема да верувате

Сите генерации сакаат компири, без разлика како се подготвени. Сепак, подготовката е иста, какви и да ги јадеме се лупат, па се подготвуваат, но тука лежи грешката. Имено, лушпата од компирите може да биде совршена за највкусните грицки. Таа потсетува на нешто меѓу чипс и помфрит, па е совршена за […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: За полесен живот – трикови за во кујна

Овие трикови се многу корисни. Погледнете:     Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима […]

Tips & Tricks

НАПРАВЕТЕ САМИ: Ова е рецептот за најздравиот сок на светот!

Куркумата е зачин исклучително популарен во Индија, каде се додава во многу јадења, и тоа не само поради специфичниот вкус, туку и поради низа здравствени предности. Освен како додаток во исхраната, куркумата има низа предности за нашиот организам, а на право место е нејзиното антивоспалително дество. Напивката е богата со […]

Tips & Tricks

Ставете лимон во собата во која спиете – еве зошто

Лимонот е дар од природата кој е полн со витамини и здравје. Освен што е корисен за јадење, лимонот има мирис кој внесува позитивна енергија во куќата.Мирисот го подобрува расположението и се користи како алтернативен третман кај луѓе кои патат од депресија. Затоа, земете половина лимон во тацна и ставете […]

Tips & Tricks

Станете во 6 наутро и напијте се вода – резултатите ќе ве шокираат

Во шест часот наутро напијте се чаша вода. Иако можеби ви делува чудно, тоа е јапонска техника која е еликсир за здравје на телото.Водата на празен желудник, само што ќе отворите очи, помага да се смали ризикот од мигрена, грчеви, артритис, висок притисок и лошиот холестерол. Наутро напијте се 650 […]

Tips & Tricks

ПОТРЕБНИ ВИ СЕ САМО 4 СОСТОЈКИ: Направете фантастичен ликер од лимон!

Дали некогаш сте пиеле ликер од лимон? И дали сте знаеле дека можете да го направите сами дома? По овој рецепт полудеа интернет корисниците. Буквално! Потребни ви се само четири состојки. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца […]

Tips & Tricks

Го додавала ова во шампонот и косата престанала да и паѓа – ја подели тајната со сите

Сигурно веќе знаете дека етеричните масла се корисни за целото тело и се додаваат во шампоните за мека, здрава и сјајна коса. Сега можете сами да си направите шампон од кој косата нема да ви паѓа никогаш повеќе.Потребно е да земете Ph неутрален шампон и да додадете две капсули витамин […]

Tips & Tricks

ФОТО: Направете новогодишна декорација со една салфетка

Направете новогодишна елка од салфетка. Еве како: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на […]

Tips & Tricks, Видео

МАГИЧНА СОЛ: Седум неверојатни начини како да ја користите

Секој има сол во својот дом, но ако солта ја користите само како зачин, тогаш мора да го погледнете ова видео. Ви претставуваме седум начини како да ја користите солта при чистење на вашиот дом. Научете како да исчистите пегла, да изгаснете оган, исчистите скршено јајце од под, но и […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Ставете три сунѓерчиња во фрижидерот – ќе се случи ова

Нема да фрлате ниту овошје ниту зеленчук повеќе од вашиот ладилник. Ставете само три обични сунѓерчиња и тие ќе ја апсорбираат целата влага.Исто така, ќе го впијат и лошиот мирис.   Повеќе на Готви.мк: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]