Tips & Tricks

Tips & Tricks

Кажете збогум за болките во зглобовите и решете се од вишокот мокрачна киселина со оваа напивка!

Постои природна напивка која ги решава болките во зглобовите. Испробајте го овој рецепт и уживајте во вкусна чаша здравје! Краставицата е моќен диуретик кој помага во спречување на настанување камен во бубрегот. Ефикасно ја елиминира кристализираната мокрачна киселина од зглобовите. Ѓумбирот помага кај исфрлањето токсини и ги намалува воспаленијата на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот

Според истражувањата направени од страна на туристичките асоцијации во Македонија, и годинава најатрактивна или најомилена дестинација надвор од државата за нашите туристи се очекува да биде соседна Грција. Читатели кои престојуваат таму ни ги испраќаат просечните цени на овошјето и зеленчукот кои можат да се купат во дел од грчките […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Трикови за во кујна кои ќе ви заштедат време

Ова се неколку трикови за во кујна кои ќе ви заштедат време. Погледнете го видеото кое многу ќе ви користи: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Tips & Tricks

Никогаш веќе нема да имате мравки дома – спасот чини 10 денари

Сите знаеме колку здодевни знаат да бидат мравките и колку главоболки можат да ни создадат кога ќе ги видиме во домот. Ви нудиме генијални и евтини трикови како засекогаш да му кажете збогум на овој проблем. ЦИМЕТ Мравките не сакаат цимет, па веднаш ќе избегаат од него. Лоцирајте го местото […]

Meat, Tips & Tricks, Видео

КРЦКАВО ОДОЗГОРА, МЕКО ОДВНАТРЕ: Како да испечете совршено пиле?

За сите гурмани и љубители на пилешко месо, ви откриваме како да го испечете на совршен начин.Баба знае најдобро, ова е тајната:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата […]

Tips & Tricks

Можете да јадете во неограничени количини – оваа намирница подмладува, не дебелее и го штити вашето здравје!

Доматот е семоќна намирница за која не сте знаеле многу… Доматот, зеленчук кој всушност е овошје, е богат со разни нутриенти, а може да се јаде и подготвува на повеќе начини. Оваа намирница е многу лековитa и поради ниската калорична вредност е посакувана кај многу диети за слабеење. Доматот го […]

Tips & Tricks

„Порокот“ кој може да биде добар: Чоколадото е здраво за срцето

Љубителите на чоколадо сега конечно имаат причина да се радуваат. Нивниот порок може да биде здрав за срцето, покажале резултатите од итражување спроведено во Данска, кое е објавено во British Medical Journal: Heart, пишува Индепендент. Истражувањето покажало дека умерен внес на чоколадо го намалува ризикот од фибрилации на срцевите преткомори, […]

Tips & Tricks

ОВА МОРАТЕ ДА ГО ПРОБАТЕ: Лек за срце по рецепт стар 800 години!

Творецот на познатиот рецепт е монахињата Хилдегард вон Бинген, која живеела пред 800 години. Подоцна нејзиниот рецепт станал познат и го практикувале многу луѓе. Рецептот го пренела познатата треварка Марија Требем, авторка на книгата Здравје од божјата аптека. Ова е рецептот за здраво срце! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка […]

Tips & Tricks

За оние кои имаат проблем со ‘рбетот и зглобовите: Овие три намирници ги регенерираат ткивата

Алтернативните методи на лечење некогаш се добри, а за сите оние кои имаат болки во грбот, постои природен процес на терапија. Секоја болка во ‘рбетот може да се санира. Но, не е сеедно кој е предизвикувач на болките, а со самото тоа се прилагодува и терапијата. Меѓутоа, бидејќи е неопходно […]

Tips & Tricks, Видео

Трајна депилација со состојки од кујната – девојки кажете збогум на влакната

Сите девојки мака мачат со здодевните влакна на лицето, на телото, на рацете, на нозете, под пазувите. Кога се брзаат често користат брич кој само повеќе го поттикнува растот. Ние ви нудиме генијален и лесен трик, смеса која трајно ќе ги отстрани влакната од телото.    Повеќе на Готви.мк: Диетално: […]