Салати

Видео, Салати

Ако ви е доста од шопска, грчка и мешана: ФЕТА САЛАТА

Направете совршена фета салата со совршен вкус. Брзо и лесно се прави, а се јаде за миг.Освежете се со кремав вкус. Ова е рецептот: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Видео, Салати

Пилешка салата со еден додаток кој ја прави СОВРШЕНА – ова е тајната

Сите уживаме во вкусна пилешка салата но со еден додаток е повеќе од совршена:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Салати

ДЕЛИКАТЕС ОД САЛАТА: Брза салата од сусам

Вкусно, кремаво и многу лесно. Направете сусам салата.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците […]

Видео, Салати

Вкусна кисело-слатка  салата со печурки

Направете брза и вкусна салата со шечурки. Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Видео, Салати

Салата на бугарски начин – ова е тајната

Направете вкусна бугарска салата која има супер вкус и брзо и лесно се прави:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Салати

Освежувачка салата со тиквици

Ако ви здосадија стандардните салати кои постојано ги правите, еве одлична идеја – подгответе освежувачка салата со тиквици. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Видео, Повеќе, Салати

Млад кромид во тегла

Овој рецепт не го пропуштајте, на вашите полици нека се најде и по некоја тегла со млад кромид. Фантастичен вкус, може да се послужи со разни јадења, за правење намази, за готвење… Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Салати

Микс салата – бомба со витамини, подобра од шопска и мешана

Направете вкусна и освежителна салата полна витамини и здравје со супер вкус. Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко […]

Видео, Салати

ХАМБУРГЕР САЛАТА – Нема да верувате, повеќе од специјалитет  

Иако сите сме научени на зелена, шопска, мешана салата, кои се лесни и полни витамини, овој пат ви нудиме еден малку поинаков и необичен специјалитет. Направете хамбургер салата, која има совршен вкус. За неа ви требаат килограм мелено месо, лебчиња за хамбургер, зелена салата, француски сос за салата, кечап, мајонез, […]

Салати

Освежувачка и здрава салата со јогурт  

Оваа салата ќе стане вашиот нов омилен вкус. Нема да се покаете. Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко […]