Салати

Видео, Салати

Пилешка салата со кикирики (ВИДЕО)

Без малку мака направете ја оваа салата. Одличен избор за празнична трпеза… Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Видео, Салати

„ДИЕТАЛНА ЦЕЗАР САЛАТА”

Совршенството наречено Цезар салата во диетална варијанта.На видеото се прикажани точните намирници и начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од […]

Видео, Салати

Не фрлајте јајца по Велигден: Салата од ротквици и јајца

Ако сакате нешто вкусно, здраво и совршено за секоја салата, тогаш оваа пролет јадете многу ротквици, а ние ќе ви дадеме неколку причини зошто да го направите тоа.Ротквиците спречуваат инфекции и вируси, а воедно и ги елиминираат сите отрови и токсини од телото.Овој зеленчук има и антиканцерогено дејство. Ако имате […]

Видео, Повеќе, Салати

ЕВЕ КАКО: Направете домашен мајонез за само 5 минути!

Кога купуваме готови намирници, колку и да ни се допаѓаат, никогаш не можеме да бидеме сигурни што има во нив. Затоа ви донесуваме интересен рецепт: Како за 5 минути да направите домашен мајонез? Потребни ви се едно јајце, малку сенф, маслиново масло, сол, бибер и малку сок од лимон. Погледнете […]

Видео, Салати

ЗА ДА НЕ СЕ ФРЛААТ ЈАЈЦАТА ПО ВЕЛИГДЕН: Совршена салата

Направете совршена лесна салата со јајцата кои ќе ви останат од Велигден. Наместо да ги фрлите, направете деликатес. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Видео, Салати

Вечерна салата – се служи во чаша, еве зошто е посебна

Направете вкусна салата која е посебна по тоа што се јаде навечер. Ви требаат тестенини, краставици, домати, пиперка, зачини, лукче, пченка  и маслиново масло.Се става и балсамико и јајца и се добива нешто фантастично за вечера. Одозгора се ренда фета.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не […]

Салати

Салата „ Метла”: Исчистете го организмот и слабејте здраво

Ако сакате вкусна салата која го чисти организмот и топи килограми, ви ја препорачуваме салатата Метла.Ви требаат зелка, морков, цвекло, лимонов сок и масло, како и зачини. Се се ренда во сад, се меша, се додаваат зачини, а може да додадете и чија семе. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена […]

Салати

ФАНТАСТИЧЕН ТРИК: Ставете го ОВА во компир салатата и ќе биде повкусна од кога било!

Пробајте како изгледа кога наместо со оцет, вака ќе ја зачините салатата… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Салати

Компир салата со мајонез и јајца

Освен што е повкусна од обичната компир салата, изгледа многу подекоративно! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Видео, Салати

Најбрз рецепт за „Урнебес салата”

Направете ја познатата и вкусна Урнебес салата по најдобар рецепт и во најкратко време.Се е прикажано во видеото подолу: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]