Салати

Видео, Салати

Зимница во тегла: Варени пиперки (ВИДЕО)

Зимницата не може да се замисли без варени пиперки од тегла. Поврзани вести на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Салати

Рецепт за вкусен медитерански прелив

Еве како да го направите овој вкусен прелив… Поврзани вести на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Салати

Зимница во тегла: Пеглани пиперки

Неизоставен дел од зимницата се и пегланите пиперки од тегла. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот? Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција Кое е омиленото јадење на […]

Салати

Туна салата со пченка – еве зошто е здраво да се јаде

 Ако сакате лесна и здрава салата, тогаш оваа е идеален избор за вас. Туна и пченка се одлична здрава и вкусна комбинација. Оваа салата е особено здрава поради тоа што туната е богата со витамини, омега 3 масни киселини и протеини. Повеќе вести на Готви.Мк. Ќофтиња од тиквица   Совет: […]

Салати

ЗИМНИЦА КАКВА ШТО НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Салата која сите ќе ја обожаваат!

Одличен рецепт за уште подобра зимница… Иако веќе можеби сте ги наредиле теглите со зимница на вашите полици, се уште имате време да ја направите оваа вкусна царска салата. Поврзани вести на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Предјадења, Салати

РЕЦЕПТ за совршен мармалад од моркови

Едноставен рецепт за вашата зимница… Повеќе вести на Готви.мк Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Tips & Tricks, Салати

Еве како да направите домашен пинџур

Ако сте љубител на зимници, овој рецепт сигурно ќе ви се допадне! Состојки: Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос […]

Салати

Салата која можат да ја јадат само најхрабрите! (РЕЦЕПТ)

За супер лут прилог кој се подготвува само за неколку минути можете да одберете зелени или црвени пиперки. Бидете внимателни – оваа салата е многу лута! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Салати

За салати од соништата: Направете највкусен дресинг

Направете дресинг за салати од кој ќе ви застане здивот. Одлично оди со цезар салата. Повеќе рецепти на Готви.Мк: Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите […]

Салати

Го надополнува вкусот на месото: Салата со печени пиперки

 Ако сте се одлучиле да имате вкусно месо на трпеза, вкусот збогатете го со салата од печени пиперки. Ова е ручек за прави гурмани. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]