Салати

Предјадења, Салати

Идеја за намаз: Паштета од шампињони

Ви донесуваме прекрасен рецепт за паштета од шампињони… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Салати

Злена салата со чуден додаток – на крај излегува совршена

Зелената салата е евтина, а вкусна, полна со витамини и здрава. Ова е оригинален и вкусен рецепт.       Салатата се мие и сече на ситни резанки, а потоа се ставаат шеерот, маслото и солта во киселото млеко и се прелеваат врз неа. Добра идеја – Фотографирајте храна на […]

Салати

Необично ароматично сирење – еве како да го подготвите

Одлично оди со варени компири или тестенини…   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Видео, Салати

Одлична салата од карфиол

Салатата од карфиол одлично оди со месо, печено или поховано, брзо се подготвува, а може да стои во фрижидер три до четири дена без да ги промени вкусот и бојата. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен […]

Салати

Српски кавијар – намаз од сирење, лук и ореви

Овој намаз ќе го подготвите за 10 минути, а вкусот ќе го памтите! Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт […]

Салати

Руска салата без мајонез и шунка: Најздравиот прилог за свечен ручек!

Наместо мајонез се користи јогурт, кој дава совршен, освежувачки вкус… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Салати

Валдроф салата: Едноставна за подготовка, а многу вкусна

Оваа салата за прв пат е послужена во Њујорк, во хотелот Валдроф, а денес е класик популарен низ цел свет. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]

Видео, Салати

Најдобриот рецепт за руска салата

Направете руска салата по единствениот рецепт на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Салати

Тартар сос од зеленчук на препечен леб

Едноставно, а вкусно – тартар сос од зеленчук послужен на препечен леб… Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai […]

Салати

Туршија на грчки начин

Уживајте во вкусот на Медитеранот и за време на студените денови…   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]