Салати

Салати

ЗИМНИЦА КАКВА ШТО НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Салата која сите ќе ја обожаваат!

Одличен рецепт за уште подобра зимница… Иако веќе можеби сте ги наредиле теглите со зимница на вашите полици, се уште имате време да ја направите оваа вкусна царска салата. Поврзани вести на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе […]

Предјадења, Салати

РЕЦЕПТ за совршен мармалад од моркови

Едноставен рецепт за вашата зимница… Повеќе вести на Готви.мк Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Tips & Tricks, Салати

Еве како да направите домашен пинџур

Ако сте љубител на зимници, овој рецепт сигурно ќе ви се допадне! Состојки: Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос […]

Салати

Салата која можат да ја јадат само најхрабрите! (РЕЦЕПТ)

За супер лут прилог кој се подготвува само за неколку минути можете да одберете зелени или црвени пиперки. Бидете внимателни – оваа салата е многу лута! Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Салати

За салати од соништата: Направете највкусен дресинг

Направете дресинг за салати од кој ќе ви застане здивот. Одлично оди со цезар салата. Повеќе рецепти на Готви.Мк: Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите […]

Салати

Го надополнува вкусот на месото: Салата со печени пиперки

 Ако сте се одлучиле да имате вкусно месо на трпеза, вкусот збогатете го со салата од печени пиперки. Ова е ручек за прави гурмани. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Салати

Здравје во чинија: Салата со риба за вкусен ручек

 Ако имате риба во фрижидер и сте љубител на овој тип на храна, тогаш имате сè што ви треба за вкусен ручек. Останато е личен декор. Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со […]

Tips & Tricks, Салати

ТЕГЛА ПОЛНА СО ВИТАМИНИ: Салата од цвекло, морков и јаболко – го отстранува заморот и го зајакнува имунитетот!

Еве како да направите салата полна со витамини… Земајте секој ден три пати дневно, половина час пред јадење, по една голема лажица од оваа мешавина. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе […]

Деликатеси, Салати

Грчки намаз за добро утро!

Доколку никогаш не сте ја пробале познатата Тиро салата, поточно грчки намаз од сирење, ова е вистински момент да издвоите пет минути од времето за совршен појадок! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете […]

Видео, Забава, Салати

Омилената салата на Џесика Алба за фит фигура и прекрасна кожа

Познатата актерка обожава здрава храна. Нејзината омилена салата е одговорна за нејзината убава кожа, виткото тело и здравиот организам. Поголем дел од салатата се состои од изрендан морков кој е богат со бета-каротен кој во телото се претвора во витамин А и му помага во регенерација на кожата. Тука е […]