Салати

Видео, Салати

Оригинална руска салата по традиционален рецепт (Видео)

Нема слава без руска салата. А како изгледа автентичниот рецепт, погледнете во видеото во прилог! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Салати

Вкусна салата со туна и фета – Нешто посебно за трпезата

Вкусна салата со туна, рукола и фета. Совршена комбинација и нешто поразлично до сега. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата […]

Посно и веге, Салати

Време е за нови вкусови: Салата со прокељ за здравје во зима (Посен рецепт)

Направете вкусна салата богата со зеленчук и витамини. Нешто поинакво за зимските денови и за празниците. Пријатно јадење! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Салати

Празниците не се празници без руска салата: Нов рецепт без мајонез

Направете руска салата за претстојните празници. Ви предлагаме рецепт кој се прави без мајонез. Ова е сè што ви треба, како и начинот на подготовка: На здравје и имајте среќни и весели празници! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата […]

Салати

Тартар сос: Одлично оди со сите јадења

Сакате ли мајонез, краставици и кисела павлака? Тогаш тартар сосот е најдобриот избор за вас – одлично оди со секакви јадења, а се подготвува за миг!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме […]

Салати

Празничната трпеза ја красат руска или пилешка – Бидете различни, направете посебна празнична салата

Многу свечени и празнични трпези не можат да се замислат без руска или пилешка салата, но ние имаме нова и вкусна идеја за вас. Одличен рецепт за посебна француска салата, а ова е сè што ви е потребно: Добар апетит Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден […]

Салати

Едноставна, брза, превкусна: Француска салата, идеална за празничната трпеза

Еве еден предлог за француска салата, која треба да ја правите почесто, бидејќи е многу вкусна, а едноставна за подготовка.   Послужете и уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]

Салати

Ако сакате нешто поразлично од руска и пилешка: Нова брза салата за Нова Година и Божиќ

За празниците со неколку состојки направете нов вкус во вашата кујна. Ова е рецептот за оваа вкусна салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка Одлична салата од карфиол Најдобриот рецепт за […]

Салати

Неодолива компир салата со јогурт и мајонез

Вкусна и сочна салата од компири и јогурт… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Посно и веге, Салати

Витаминска бомба за зимата: Морков салата (Посен рецепт)

Направете салата која е богата со витамините кои ни се неопходни за зимата. Сè што ви треба се моркови, основа на оваа деликатесна салата. На зравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена салата Руска салата без мајонез и шунка […]