Салати

Видео, Салати

Вечерна салата – се служи во чаша, еве зошто е посебна

Направете вкусна салата која е посебна по тоа што се јаде навечер. Ви требаат тестенини, краставици, домати, пиперка, зачини, лукче, пченка  и маслиново масло.Се става и балсамико и јајца и се добива нешто фантастично за вечера. Одозгора се ренда фета.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не […]

Салати

Салата „ Метла”: Исчистете го организмот и слабејте здраво

Ако сакате вкусна салата која го чисти организмот и топи килограми, ви ја препорачуваме салатата Метла.Ви требаат зелка, морков, цвекло, лимонов сок и масло, како и зачини. Се се ренда во сад, се меша, се додаваат зачини, а може да додадете и чија семе. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена […]

Салати

ФАНТАСТИЧЕН ТРИК: Ставете го ОВА во компир салатата и ќе биде повкусна од кога било!

Пробајте како изгледа кога наместо со оцет, вака ќе ја зачините салатата… Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Салати

Компир салата со мајонез и јајца

Освен што е повкусна од обичната компир салата, изгледа многу подекоративно! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Видео, Салати

Најбрз рецепт за „Урнебес салата”

Направете ја познатата и вкусна Урнебес салата по најдобар рецепт и во најкратко време.Се е прикажано во видеото подолу: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Салати

Велигденска салата

За празничната трпеза да биде целосна подгответе вкусна велигденска салата… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Видео, Салати

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Лесковачка салата

Ќе заборавите на руска, пилешка, мешана, шопска кога ќе ја пробате неодоливата лесковачка салата.Супер вкус кој совршено се надополнува со секој ручек. Ова е постапката за подготовка: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Салати

Деликатес од салата: Ситна салата со леќа

Направете вкусна и здрава ситна салата со леќа. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги […]

Салати

Мимоза салата готова за 30 минути

Знаете ли дека оваа прекрасна салата можете да ја направите за само 30 минути? Вистински деликатес одличен за сите прилики! Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Видео, Салати

Четири вида салати со компир

Компирот е совршен за највкусни јадења, но и за салати. Направете четири вида салати со компири идеални за пролетта. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните […]