Салати

Видео, Салати

Брза урнебес салата

Направете урнебес салата по најбрз рецепт. Одлична за да не готвите и стоите до шпорет летово.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Главни јадења, Салати

Совршена за врелите денови: Салата од тестенини и шунка

Пробајте го овој вкусен и брз ручек!   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото […]

Видео, Салати

НЕМА ШПОРЕТ И ПЕЧЕЊЕ ЛЕТОВО: Брза бела салата – царица на салатите

Направете брза бела салата која веднаш ќе ја снема од трпеза. Брзо и лесно се прави, многу е кремава и вкусна. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој […]

Видео, Салати

Брза салата со маслинки – топчиња полни здравје

Вкусот на летото на трпеза, направете вкусна салата со маслинки.     Маслинките се топчиња со богат и здрав вкус, превенираат канцер, го спречуваат предвременото стареење, ја подобруваат работата на желудникот, помагаат за сјај на кожата, помагаат за негативните ефекти од менопаузата. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за […]

Салати

Цезар салата со сланина

Ова е една од многубројните варијанти на оваа салата, која од оригиналот се разликува по додадената сланина.   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Салати

ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка

Подгответе вкусна и хранлива салата, која ќе ве освои со својот вкус!   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Повеќе, Салати

ЗБОГАТЕТЕ ГО ЈАДЕЊЕТО: Сос од јогурт и лук

Збогатете ги своите јадења со едноставен, но многу вкусен сос! Добар апетит!   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Десерти, Салати

Царица на овошните салати – највкусното летно освежување

Направете највкусна овошна салата, богата витамини, со супер вкус. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и […]

Салати

Салата од брокули со шунка

Медитеранскиот прелив на оваа салата му дава посебен вкус…     Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Салати

ВКУСНО И ЗДРАВО: Салата со смокви – ја подигнува концентрацијата и енергијата

Смоквите, освен што се добри за вашето здравје, имаат и само 74 калории на 100 грама, секако, ако станува збор за свежи смокви. Од друга страна, сушените имаат многу повеќе калории, дури 249 на 100 грама, па ако водите сметка на тоа, ова би требало да го знаете. Смоквите се […]