Салати

Видео, Салати

Ќе заборавите на шопска, зелена и мешана: Салата со карфиол

Нешто ново, вкусно, посебно кое вреди да се проба. Летна и освежителна салата со карфиол и павлака, ова е рецептот:   Прочитај и поврзани Gotvi.mk кулинарски совети и рецепти: ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди? ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен […]

Салати

Рецепт за лутеница: Највкусниот пикантен намаз кој сите го обожаваат!

Искористете ја сезоната на пиперки и подгответе зимници во кои ќе уживате секојдневно… Во прилог ви донесуваме за највкусниот пикантен намаз – лутеница!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Салати

Варена пиперка сомборка

Без неа ниедна зимница не е целосна!   Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]

Видео, Салати

Кисели пиперки во тегла – зимница без конзерванс

Следете ги чекорите од видеото и уживајте во преубавите пиперки…   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок […]

Салати

Намаз од печени пиперки и ореви

Пикантно лут намаз со необична состојка – ореви. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован […]

Главни јадења, Салати

Салата од ориз и колбас

Оваа салата има многу богат вкус, а можете да ја послужите и како лесен оброк.   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги […]

Салати

Брза салата од краставици и јогурт

Подгответе вкусна салата за миг!   Добар апеитит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Одите на одмор во Грција? Еве ги цените на овошјето и зеленчукот Понесете си повеќе пари – голем скок на цените во Грција, еве колку чини храната Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Видео, Салати

„Брза оброк салата” – ова е тајната, сите ќе ви бараат рецепт

Направете брза и вкусна оброк салата која ќе ве држи сити, а има и супер вкус.Ова се сите потребни намирници и подготовката на истата: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и […]

Видео, Салати

Необична салата со тесто по рецептот на српската пејачка

Направете вкусна и необична салата по рецептот на Илда Шаулиќ, ќерката на познатиот фолкер Шабан Шаулиќ. Салата со корпички од лиснато тесто. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот Леонардо ди Каприо […]

Главни јадења, Салати

Салата од сладок компир со шампињони и спанаќ

Вистински оброк за гурмани. Направте топла, благо зачинета салата од сладок компир, печурки и спанаќ.   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]