Салати

Главни јадења, Салати

Поинаква верзија на популарната салата: Руска салата со макарони

Доколку сте љубител на руска салата, ќе ги обожавате овие макарони! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно […]

Салати

Здрава салата од моркови како прилог

Едноставна, вкусна и здрава салата од моркови… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Посно и веге, Салати

Посна салата со компир – Евтин деликатес со 3 состојки

Направете вкусна посна салата со морков и компири. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по […]

Видео, Посно и веге, Салати

Кремаста салата: Печен компир со лук

Вкусна, кремаста компир салата… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]

Главни јадења, Салати

Совршена со секој оброк: Германска салата

Многумина сакаат добра компир салата со ручекот, а еве како тоа традиционално ја прават Германците! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Посно и веге, Салати

Салата со сенф – Евтина и брза за ручек и посни слави

Направете вкусна салата со сенф.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Салати

Салата полна шери домати – Вкусот на пролетта

Направете вкусна салата со шери домати. Се сече се, се меша во сад и се јаде. Горе декорирајте со кашкавал. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]

Посно и веге, Салати

Експлозија од добар вкус – Посна салата која ќе ја јадете и кога не се посни денови

Вкусна посна салата која ќе ја јадете и кога не се посни денови и пост. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Салати

Салата „тенок струк“: Во 100 гр има само 38 калории, ги чисти цревата и го намалува струкот

Ќе бидете непрепознатливи доколку редовно ја консумирате. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Посно и веге, Салати

Посна салата со макарони – Ќе ја јадете и кога не постите

Направете вкусна посна салата.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]