Салати

Салати

Салата од брокули со шунка

Медитеранскиот прелив на оваа салата му дава посебен вкус…     Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Салати

ВКУСНО И ЗДРАВО: Салата со смокви – ја подигнува концентрацијата и енергијата

Смоквите, освен што се добри за вашето здравје, имаат и само 74 калории на 100 грама, секако, ако станува збор за свежи смокви. Од друга страна, сушените имаат многу повеќе калории, дури 249 на 100 грама, па ако водите сметка на тоа, ова би требало да го знаете. Смоквите се […]

Видео, Салати

Здравата храна е клуч за долг живот: Ваква салата не сте пробале!

Направете салата каква што сигурно не сте се сетиле да направите досега. Морков и бадеми, совршена комбинација за летово.Еве го рецептот:   Повеќе вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Видео, Салати

Ќе заборавите на зелена и шопска: Салата за фит тело  

Направете здрава и вкусена салата, која совршено ќе ви дојде за овој летен период кога сите посакуваме рамен стомак и затегнато тело. Салата со боранија и шампињони, која е диетална и здрава ќе ви стане омилениот вкус, а видеото ви открива како да ја подготвите истата:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу […]

Видео, Салати

ХИТ ВО РЕГИОНОТ: Необична компир салата

Направете вкусна, здрава, летна и необична салата со компири. Погледнете како се подготвува, се е брзо и лесно:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Салати

Мимоза салата од компири – не сте јаделе нешто волку вкусно

Направете Мимоза компир салата која е посебна и вкусна, а што е најважно од се, лесно и брзо се прави.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Видео, Посно и веге, Салати

И РУЧЕК И САЛАТА: Летен вкус кој не се заборава

 Ако измешате карфиол и брокула, ќе добиете летен ручек за топ форма, со супер вкус. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Видео, Салати

ЗА ФИТ ФОРМА ЛЕТОВО: Нов рецепт за зелена салата

  Зелената салата е здрава, вкусна, полна витамини и секако супер решение за топ форма летово. Ако додадете и спанаќ, тогаш вкусот е загарантиран. Јадете и топете килограми, ова е подготовката:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула […]

Видео, Салати

Ако ви е доста од шопска, грчка и мешана: ФЕТА САЛАТА

Направете совршена фета салата со совршен вкус. Брзо и лесно се прави, а се јаде за миг.Освежете се со кремав вкус. Ова е рецептот: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Видео, Салати

Пилешка салата со еден додаток кој ја прави СОВРШЕНА – ова е тајната

Сите уживаме во вкусна пилешка салата но со еден додаток е повеќе од совршена:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир […]