Салати

Салати

Салата со модри патлиџани како од кафеана – Сад кој е полн со деликатес

Сите трагаме по нови вкусови, нешто навистина необично и различно кое ќе биде рај за сите сетила. Ако ви здодеа од вообичаената подготовка на салати, имаме зимска и вкусна идеја за вас: За декорација можете одозгора врз садот за послужување да наредите печен модар патлиџан исечкан на листови, како и […]

Посно и веге, Салати

Посна салата која ќе ја правите и кога не постите

Салата која често ќе ја правите и јадете и кога не постите. Оваа многу вкусна салата се прави со спанаќ и пченка. Еве ги и другите состојки, како и начинот на подготовка: Напомена: Доколку постите без зејтин, не го додавајте во салатата. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зелка салата со […]

Салати

Компир салата каква што не сте јаделе – Една состојка менува се

Вкусна и лесна салата за подготовка со компир и кељ. Сите јадеме компир салата, но од нови и посебни, а вкусни рецепти и комбинации никогаш доста.       Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нова крем салата за следната свеченост Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг […]

Салати

Зелка салата со посебен сос – Не сте пробале нешто вака вкусно

Нешто ново, вкусно и навистина необично кое често ќе се наоѓа на вашата трпеза.Направете зелка салата со мајонез и додатоци.   Пријатно! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти […]

Салати

Ќе ја правите наместо Руска: Крем салата со тстенини, салама и кашкавал

Вкусна, кремава и лесна салата со јогурт која веднаш ќе сакате да ја вкусите.Ова е рецептот за новото вкусно уживање:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нова крем салата за следната свеченост Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Главни јадења, Салати

Вкусно и едноставно: Неодолив намаз од шампињони

Лесно ароматичен намаз со шампињони и додаток бело вино. Уживајте! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Салати

Нов специјалитет за следната свеченост: Крем салата со шунка, печурки и сусам

Направете вкусна салата со шунка, печурки и сусам. Навистина е посебна и вкусна, а може да ви послужи како совршено предјадење или прилог. Еве го рецептот кој ќе си го зачувате: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која […]

Посно и веге, Салати

Салата од две состојки – Рецепт кој го јакне имунитетот и го прочистува телото

Ако сакате да јадете нешто здраво и вкусно, a кое не дебелее, тогаш направете салата од круши и цвекло. Еве кои состојки се потребни за да ја направите оваа салат: Оваа салата е исклучително здрава поради цвеклото кое е богато со минерали, помага против анемија, додека крушката помага за правилна […]

Салати

Здравје во чинија: Еве како да направите салата од брокула

Ако водите сметка за здрава исхрана, задолжително во своето мени ставете салата од брокули! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна […]

Салати

Брза компир салата – Неколку состојки ја прават посебна

Компир салатата е секогаш посебна и вкусна, а овој рецепт отсега ќе ви биде еден од омилените. Еве кои состојки ви се потребни и како да ја приготвите: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]