Pastes

Pastes, Tips & Tricks

Трик за совршено варени тестенини – тука грешиме сите

Сите сакаме тестенини, а италијанската кујна е една од најпопуларните ширум светот. За убави тестенини има неколку трикови и совети кои треба да ги следите.За варење тестенини е потребна многу вода. Мерката е литро вода на 100 грама тестенини. Водата треба убаво да зоврие, но да нема капак на тавата. […]

Pastes, Салати

Брза крем салата со јогурт и мајонез – За ручек, мезе или свеченост

Направете брза крем салата со јогурт и мајонез и многу зеленчук.     Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Pastes, Главни јадења, Посно и веге

Печурки со макарони – Посен деликатес за постот пред Велигден

Направете вкусни и посни макарони со печурки. Совршен деликатес.Ова е рецептот:     Уживајте. Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две состојки Запечени пица […]

Pastes, Главни јадења

Кога се готви по овој рецепт нема утка: Најкремави шпагети лесни за подготовка

За љубителите на италијанската кујна ова е совршено јадење. Дури и ако не сте љубител на тестенини, ова ќе ви биде омилено јадење.Најкремави шпагети во сос:     Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес […]

Pastes, Главни јадења

Пица лазањи готови за 15 минути – ручек на кој не му требаат додатоци

Овој рецепт е погоден за зафатени домаќинки, како и оние кои сакаат нешто вкусно и гурманско, но без многу мака.Супер вкусни пица-лазањи.         Повеќе вести на Готви.мк Лажни лазањи за 10 минути Лазањи со тиквички Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]

Pastes, Видео, Главни јадења

Лажна лазања готова за 30 минути: Изгледа светски и повкусна е од оригиналот

Лажна лазања повкусна и од оригиналниот рецепт. Неодоливи залаци детално прикажани на видео рецептот.Ова е се што ви е потребно:       Ова е деталната подготовка:     Повеќе на Gotvi.mk: Лазања во куглов Лазања со пилешко и јогурт Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен […]

Pastes, Посно и веге

Посни шпагети со лук и туна

Италијански деликатес кој ќе го направите во вашата кујна, а може да го јадете за постот.Ова е вкусниот рецепт:     Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос […]

Pastes, Посно и веге

Нема повкусна тава: Вкусни макарони со спанаќ за постот

Вкусна тава со макарони и спанаќ, идеална за постот.Брзо и лесно јадење, ова е рецептот:     Повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со макарони Макарони со пилешко – кремава тава Посебен рецепт за макарони Нова идеја за тестенини Ваков деликатес со макарони не сте јаделе бел сос за макарони од две […]

Pastes, Препораки

Јадете тестенини пред спиење? –тоа е голема грешка

Иако сите знаеме некогаш да каснеме тестенини пред спиење, сепак тоа е голема грешка. Имено, јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити. Ако сакате да спиете тие се лош избор за вас бидејќи создаваат несоница. Јадете ги за ручек или мала количина наутро. Прочитај повеќе вести: Хороскопските знаци […]

Pastes, Видео

Шпагети од рерна – само еден додаток прави деликатес

Направете совршени тестенини, шпагети со туна од рерна. Навистина вкусно, ова е подготовката: Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]