Десерти

Десерти

Ванила сладолед – Нема јајца во смесата

Направете ванила сладолед без јајца.   Се мати павлаката со миксер, се додава млекото со ванила малку пред да се згусне. Се става да се лади. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со […]

Десерти

Интегрални мафини со кафе

Направете вкусни интегрални мафини со кафе и какао. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Видео, Десерти

Пита со вишни и презла – посно

Неодолива посна пита со вишни и презла. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Ароматичен куглоф со суво грозје и лимон

Брза подготовка, одличен десерт! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Најосвежителен сладолед за летово

Направете брз и лесен сладолед со лимон. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус  

Десерти

Здрави палачинки кои нема да ве дебелеат – Смеса од 2 состојки

Направете си смеса за здрави и вкусни палачинки. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Брзо мезе за ненајавени гости Највкусни интегрални грисини Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус   […]

Видео, Десерти

Освежувачки топчиња со лимон и бело чоколадо: Кремасти, слатки – совршени

Овој освежувачки десерт од лимон се прави многу едноставно – невозможно е да погрешите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Сладолед од лубеница

Направете домашен и вкусен сладолед од лубеница. Ви требаат  5 шолји лубеница и шолја шеќер. Се чисти лубеницата од семки и се сече ситно, па се става шеќер на неа. Се пасира. Се става во ладиник и се јаде. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: […]

Десерти

Универзално тесто за летен десерт: Разматете фил по желба и од горе нафрлајте сезонско овошје

Совршено универзално тесто за слатки мафини или кори за летна торта. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Видео, Десерти

Печен шеќер: Совршен десерт со домашно кафе

Кој сака домашно кафе, знае дека ова е најдобар десерт за комбинација. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Ариева кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]