Десерти

Tips & Tricks, Видео, Десерти

18+ ВИДЕО: Како се прави сладолед во форма на пенис

Туристи кои минатиот месец престојувале на одмор на хрватското приморје нарачеле неколку топки сладолед. Но, наместо тоа, продавачот ги научи како се прави сладолед во форма на пенис: Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува […]

Десерти

Триаголници со крем бананчиња

Вкусен чоколаден десерт со крем банани кој ќе ги израдува сите генерации 🙂 Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Ќе ве врати во детството: […]

Десерти

ВИДЕО: Има ли повкусно? Торта со Орео колачиња што не се пече

Многумина од нас уживаме во вкусот на Орео колачињата, а ако се искомбинираат со други чоколадни состојки вкусот е фантазија :-). Повеќе детали погледнете во видеото: Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на […]

Деликатеси, Десерти

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Направете вкусна летна торта од лубеница чија декорација сите ќе ги воодушеви. Одличен рецепт кога ќе ви се најават гости, но и како разладување за целото семејство. Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ […]

Десерти

Сладолед од само една состојка

Летните горештини љубителите на слатки ќе ги натераат да посегнат по сладолед. Но, кога ќе ве фати криза за сладолед не мора секогаш да побрзате до својата омилена слаткарница. Постои поедноставно, поефтино, но и поздраво решение. Едноставниот сладолед за кој ви пренесуваме рецепт се подготвува од банана, а готов е […]

Десерти

Кремот се топи на врелото тесто: Направете блага пица

Пицата не е само за вкусен ручек, од неа може да направите вкусен десерт, сличен на палачинка кој има одличен вкус. Замислете само што се добива кога чоколадото ќе се растопи врз врелото тесто. Поврзани рецепти на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица […]

Деликатеси, Десерти

Ќе бидете „најкул” мајка: Направете Вини Пу палачинки за децата

Изненадете ги децата со палачинки со форма на Вини Пу.Потребно е да направите смеса за палачинки со тоа што ќе ја поделите на два дела, во едниот ќе додадете неколку лажици какао, а другиот да остане чист. Ќе наполните готварски шприц и ќе цртате на тава со малку масло. Детално […]

Десерти

Подобро од врвните слаткарници: Меден колач

Направете меден колач кој се топи во устата. Задоволство за кое сите ќе ви бараат рецепт. Одозгора се полева со глазурата: Чоколадото го растопуваме со водата и маслото и мешаме додека не се добие компактна смеса. [/directions] Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Сте слушнале ли за палачинки со пиво? Ова е одлична и вкусна промена во кујната, а веруваме мажите ќе бидат најзадоволни 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт […]

Десерти

Хит Рецепт: Палачинки од три состојки

Ви требаат само банана, јајце и цимет за да направите магија во кујната. Повеќе рецепти на Готви.мк Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки Вкусни палачинки на кои никој не може да им одолее Направете палачинки кои ќе можете да ги јадете неограничено Чоко палачинки со […]