Десерти

Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Колач со банана и бисквити кој не се пече

Еве еден вкусен десерт кој ќе биде готов за неколку минути, за вистинско уживање после ручек… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки […]

Видео, Десерти

Секој залак е уживање: Мини питички со јаболка

Направете мали питички со јаболка со неодолива арома и неодолив вкус. Ќе уживате во секој залак.Подготовката и состојките се прикажани во видеото. Изгледа превкусно, зарем не? Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино […]

Видео, Десерти

НЕВЕРОЈАТНА КОМБИНАЦИЈА: Направете фигаро обланди (ВИДЕО)

Проверено добра комбинација од ореви и пржен шеќер кој благо крцка во секое парче. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен […]

Десерти

Печен чоколаден пудинг

За сите љубители на чоколадо… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Десерти

СУПЕР ПАЛАЧИНКИ! Овој рецепт е злато вреден, испробајте го!

Тајната е во точните мерки, а рецептот за највкусни палачинки со точни мерки е пред вас! Се работи за оригинален рецепт, а тестото е прекрасно. Ниту густо, ниту ретко, а се пече совршено. Ништо не додавајте, ништо не одземајте. Испечете палачинки и уживајте во нивниот вкус! Повеќе на Готви.мк: Мајката […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Растопено чоколадо и богат вкус – мало парче од рајот

Круши, млеко, чоколада, кафеав шеќер, путер, брашно, бисквити, тоа е се што ви треба за деликатес во чинија.Направете вкусен и едноставен овошен десерт со прелив од чоколадо. Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен […]

Видео, Десерти

Како да направите торта во облик на ружа (ВИДЕО)

Популарната влогерка Ванеса, која го води Јутјуб каналот „Cake Style“ со своите креации редовно импресионира милиони гледачи! Ниту ова видео не е исклучок! Таа направила торта во облик на ружа која е навистина фасцинантна и веруваме дека ќе ви се допадне. Иако на прв поглед изгледа како невозможна мисија, оваа […]

Десерти

ЛАЖНА БАКЛАВА: Добро познатиот вкус за само половина час!

Кога ќе посакате баклава, а сите знаеме дека за неа треба малку повеќе време и материјал, тогаш направете го овој колач. По вкус како да јадете баклава, а готов е за најмногу 30 минути. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Направете Киндер мафини – омилените чоколади на сите генерации

Киндер се омилените чоколади на сите генерации. Сега може да направите мафини со нив. Вкусот е неповторлив. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти со мелено […]

Десерти

Ви здодеа од чоколади, торти и бомбици? – светот полуде по овој десерт

Ви се јаде нешто благо а веќе ви здодеа од чоколади, бомбици и торти? Ова е решението за вас.Овој колач долго ќе ви остане во сеќавањето, вкусот е незаменлив. Освен тоа, изгледот е совршен. Погледнете како се подготвува во следното видео.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој […]