Десерти

Десерти

Кремот се топи на врелото тесто: Направете блага пица

Пицата не е само за вкусен ручек, од неа може да направите вкусен десерт, сличен на палачинка кој има одличен вкус. Замислете само што се добива кога чоколадото ќе се растопи врз врелото тесто. Поврзани рецепти на Готви.мк Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица […]

Деликатеси, Десерти

Ќе бидете „најкул” мајка: Направете Вини Пу палачинки за децата

Изненадете ги децата со палачинки со форма на Вини Пу.Потребно е да направите смеса за палачинки со тоа што ќе ја поделите на два дела, во едниот ќе додадете неколку лажици какао, а другиот да остане чист. Ќе наполните готварски шприц и ќе цртате на тава со малку масло. Детално […]

Десерти

Подобро од врвните слаткарници: Меден колач

Направете меден колач кој се топи во устата. Задоволство за кое сите ќе ви бараат рецепт. Одозгора се полева со глазурата: Чоколадото го растопуваме со водата и маслото и мешаме додека не се добие компактна смеса. [/directions] Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Десерти

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Сте слушнале ли за палачинки со пиво? Ова е одлична и вкусна промена во кујната, а веруваме мажите ќе бидат најзадоволни 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт […]

Десерти

Хит Рецепт: Палачинки од три состојки

Ви требаат само банана, јајце и цимет за да направите магија во кујната. Повеќе рецепти на Готви.мк Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки Вкусни палачинки на кои никој не може да им одолее Направете палачинки кои ќе можете да ги јадете неограничено Чоко палачинки со […]

Десерти

Блага торта со кисело млеко – Необичен, но многу вкусен рецепт

Слатко уживање и кисело млеко? Веројатно ви звучи необично и не можете да ги споите овие две нешта, но верувајте, со киселото млеко може да се направи одличен и вкусен десерт. Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Десерти, Препораки

Слатка ужинка: Тост со блок чоколадо

Ова е слатка ужинка за која не ви се потребни ниту многу состојки, а и не одзема многу време. Интересна идеја која Марија Џонова и Билјана Дуковска ја „позајмиле“ од едни многу досетливи и креативни ученици. Bon Appѐtit! Поврзани вести на Gotvi.mk: Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но […]

Десерти

Бакнежи од кокос – десерт кој ќе ви стане омилен

Направете вкусен десерт наречен Бакнежи од кокос. Ви требаат неколку состојки и малку време за совршени залчиња уживање. Повеќе рецепти на Готви.мк Чоколадна фантазија: Рецепт за познатите Моцарт кугли Брз колач: Десерт готов за миг Направете ја познатата Твикс торта со само три состојки Чајни колачиња со мармалад Ситни колачи […]

Десерти, Препораки

Роза баклава по најдобар рецепт

Дрита Хаџихамза ни испраќа рецепт за неодоливата Рози или Ѓул баклава, а која ја приготвила за време на празнувањето на Рамазан Бајрам. Таа ни го открива рецептот: Водата и шеќерот се мешаат, се вари шербетот и се додава сокот од лимон, а откако ќе се згусне се отстранува од топлина. […]