Десерти

Десерти

ДЕСЕРТ КОЈ ГИ БУДИ СИТЕ СЕТИЛА: Чоколадно уживање за викендот

Направете вкусен десерт со кој весело ќе го заокружите саботното попладне, и воедно ќе ги израдувате вашите најмили.Подготовката е едноставна, потребни се малку состојки, а се ќе ви стане јасно откако ќе го погледнете следното видео. Повеќе слатки задоволства на Готви.мк: Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

ЧОКОЛАДНА ЦВЕТ ПОГАЧА: Изгледа убаво, а лесно се прави!

Може да послужи како брз десерт или како слатка вечера… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Десерти

На наједноставен начин подгответе го овој есенски десерт

Есента ни пристигна, а со неа и есенските намирници кои се полни со вкус и мирис. Тиквата е една од омилените есенски намирници. Доколку баш и не сте љубител, пробајте малку да експериментирате и ќе создадете магија, пишува Добре Калорије. Ова е наједноставниот начин, а потребни ќе ви бидат парче […]

Видео, Десерти

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура… Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти. Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и […]

Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колачиња со најубавите бонбони од детството

Вкусни, лесни, брзи и шарени. Направете колачиња со вкусот на детството. М&М бонбоните сите ги сакаме, а сега ќе ви послужат за супер десерт.Подготовката и состојките погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Колач со банани и кекс кој не се пече

Вкусен десерт готов за неколку минути… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете […]

Десерти

Чоколаден рај готов за 30 минути: Чоколадна кремпита

 Ви се пријаде нешто благо, а немате идеја што да си подготвите? Вкусна чоколадна кремпита која се топи во устата може да биде готова за само 30 минути. Еве што ви е потребно за овој чоколаден рај: Повеќе вести на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Десерти

Колач од бадеми

За сите љубители на бадеми, лесен и вкусен колач кој ќе ви ја даде вистинската доза слатко со чај или кафе… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Десерти

Меки мини крофни

Меки и сочни со овошно полнење… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Десерти

ВИДЕО: Забавата може да почне – торта со омилениот лик на сите генерации

Ликот кој го познаваат сите генерации и уживаат во него е дефинитивно Мики Маус. Ако имате детски роденден, знаете колку е стресно целото планирање, за вашето детенце да биде среќно и задоволно. Затоа, погледнете го ова видео и изненадете го со торта во облик на Мики Маус.https://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk Повеќе поврзани вести […]