Десерти

Десерти

Фантазија во кујната – Растопено чоколадо врз киви на стапче

Супер брз и супер вкусен десерт. Направете чоколадни киви на стапче. Поврзани рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки Рецепт за […]

Десерти

Чоко коцки во чаша готови за 4 минути – нема побрз десерт

Потребни ви се неколку состојки за да имате вкусен десерт во домот. Повеќе десерти на Готви.мк ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки Рецепт […]

Десерти

Вкусот на детството: Направете киндер мафини

Нема човек кој не ги сака киндер чоколадите. Тие не потсетуваат на нашето или детството на нашите најмили и имаат навистина одличен вкус. Сега може да го израдувате семејството со мафини од најубавите чоколади. Еве како да направите киндер-мафини: Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 […]

Десерти

Идеално за горештините: Домашен сладолед

Направете го највкусниот домашен сладолед во кој ќе можете да уживате со пријателите. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Умереното јадење сладолед не дебелее […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

За сите кои го сакаат слатко – киселиот вкус, ова е одличен рецепт: Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Печени праски со сладолед и цимет – ни туфахија не му е рамна

Праските се едно од најздравите овошја. Зошто треба да јадеме праски прочитајте ТУКА Но, ваков десерт никогаш не сте пробале. Потребни ви се праски, бадеми, путер, кафеав шеќер, сладолед и цимет. И секако, скара за печење 🙂 Погледнете во видеото како тоа изгледа и веднаш ќе се фатите за работа: […]

Десерти

Како од најпознатите ресторани: Домашен банана-сплит

Банана сплит е еден од највкусните десерти кои вообичаено чинат скапо во рестораните и ланч-баровите. Овој рецепт ќе ви помогне да го направите десертот со малку труд и пари во својот дом.  Поврзани вести на Готви.мк Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани […]

Десерти, Повеќе

700 мл сладолед за само 55 денари – проверете каде е оваа цена

После водата, едно од најдобрите разладувања во летните жештини предизвикува консумирањето на сладолед. Секој има омилен вкус, некој јаде на стапче, друг во корнет и трет во чашка. Но, погледнете ја оваа неодолива цена со 50% попуст – 700 мл сладолед по цена од 55 денари. Како што е наведено, […]

Tips & Tricks, Десерти

Сладолед за трезнење со вкус на грејпфрут

Јужнокорејска компанија лансираше во петокот сладолед за трезнење наречен Gyeondyo, што во превод значи „држи се“, a според компанијата е создаден специјално за справување со ефектите од мамурлакот. Населението во Јужна Кореја е најголемиот потрошувач на алкохол во Азија, најчесто се консумира групно, со 12,3 литри по глава на жител, […]

Десерти

Торта „Ледена фантазија“ – рецепт со кој нема потреба да го вклучите шпоретот

Направете торта „Ледена фантазија“ која има одличен изглед и вкус, а се прави за само 15минути. Повеќе рецепти на Готви.Мк ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Ќе ве […]