Десерти

Десерти

ВИДЕО: Превртена чоколадна торта

Направете вкусна black forest торта со цреши идеална за овој период. Поврзани вести на Gotvi.mk Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Десерти

Чајни колачиња со мармалад

Направете колачиња со мармалад и шеќер во прав кои имаат одличен вкус. Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки […]

Десерти

Кафе бомбици – Вкусен, кремаст и чоколаден десерт

Направете бомбици со кафе во кои ќе ужива цело семејство. Уживајте во вкусот, но не заборавајте дека имаат кафе во нив 🙂 Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Десерти

Касато торта по најбрз рецепт – изненадете ги саканите

Направете ја оваа торта за која ви е потребно околу еден час. Верувајте, прсти ќе излижете 🙂 На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за […]

Десерти

Најомилениот десерт: Наместо скапо да го плаќате направете Тоблероне дома

Сите уживаме во триаголниците кои се топат во уста. Вкусот на Тоблероне е незаменлив, а ние ви нудиме рецепт за истиот да си го приготвите дома. Повеќе рецепти на Gotvi.mk Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв […]

Десерти

Рум корпи – лесен рецепт, нема грешка и ако сте аматер во кујна

Направете вкусни корпи со рум кои се лесни и за искусните домакин(к)и, но и за аматерите во кујната. Нема грешка со овој рецепт: Поврзани вести на Gotvi.mk Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани […]

Десерти

Ситни колачи – радост за сите генерации

Ситни, но екстра вкусни колачиња за вас и вашето семејство. Готви.мк ви нуди рецепт кој се прави за кратко време, а нуди уживање за цело семејство. Поврзани вести на Gotvi.mk ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо […]

Десерти, Повеќе

Охридски или не, и годинава црешите прескапи – Еве ги цените

Како и минатата година, и оваа црешите спаѓаат меѓу најскапите производи кои можат да се купат на пазарите и во маркетите. Екипа на Готви.мк денеска беше на Зелен пазар во центарот на Скопје да провери како се движат цените на црешите. Најефтината цена за килограм цреши која ја забележавме беше […]

Десерти

(ВИДЕО) Во нив уживаат сите генерации: Направете кола-кола гумени бонбони

Вратете се во детството и направете домашни желе бонбони со вкус на кока кола. Уживајте и вратете се во детството 🙂  Поврзани вести на Gotvi.mk Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот […]

Десерти

Бомбици со јаболка – меки топчиња за кои сите ќе ви бараат рецепт

Вкусни бомбици кои може да ги направи дури и аматер во кујната. Супер брзо за секоја прилика.  Поврзани вести на Gotvi.mk Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]