Десерти

Десерти

ГОТОВ ЗА МИНУТА: Еве како да направите вкусен чоколаден колач БЕЗ ШЕЌЕР

Вкусен десерт кој брзо се подготвува… На здравје! Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, […]

Десерти

Малку поинаков рецепт за традиционално слатко од сливи

Подгответе го старото добро слатко од сливи на малку поинаков начин. Поврзани вести на Готви.мк: Протеините – основана ефикасните диети Важни совети пред да започнете со диета Напиток кој заменува 100 стомачни Прочистете ја крвта со листови од коприва Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот […]

Десерти

Слатки кои можете да ги јадете и на диета

Обожавате слатки намирници, но сепак сакате да се храните здраво? Ако мислите дека тоа е невозможно, грешите! Еве 4 здрави намирници, и вкусни секако, а кои ќе ја задоволат вашата потреба за шеќер! 1. Пудинг Едноставен и делотворен начин да ја задоволите потребата од слатки. Пудингот е некалоричен десерт, особено […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Големи чуда со малку состојки!

Сакате нешто фино, слатко, домашно… Готовото лиснато тесто може да биде многу забавно и да се претвори во атрактивни и вкусни десерти или солени грицки. Потребно ви е само малку време, а за идеи, погледнете го видеото: Повеќе десерти на Готви.мк Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани […]

Десерти

Палачинки од блендер: Десерт готов за 5 минути!

Сте слушнале ли за палачинки од блендер? Се работи за десерт кој се подготвува за само 5 минути, а поради своите состојки идеален е за оние кои внимаваат на исхраната. Покрај тоа, вкусот е неверојатен, затоа набавете состојки и започнете со подготовка. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки […]

Tips & Tricks, Десерти

ВИДЕО: Тежок, ама неверојатен рецепт – Лубеница торта која ќе ги освои сите

Убаво декорирана торта за летото со совршен вкус. Во следното видео погледнете како да направите торта од лубеница, која има неверојатен вкус. Верувајте, сите ќе ви завидуваат. Деталите погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со […]

Десерти

Палачинки со боровинки готови за 2 минути

Ако ви здодеа од вообичаениот начин на подготовка на палачинки, Gotvi.mk ви нуди нов, вкусен и интересен начин, за подготовка на десерт од соништата. Палачинки со боровинки ќе станат вашиот нов омилен десерт. Може да ги послужите и за појадок.  Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Чоко палачинки со крем од […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадни колачи со смокви

Се сеќавате на овие колачиња кои порано беа вистинско освежително благо. Мини чоколадните штрудли и денес се продаваат. Ние ви откриваме рецепт за чоколадни колачиња или штрудли со смокви. Погледнете како да ги направите во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сувите смокви ги топат маснотиите – Направете го овој рецепт Измешајте кафе […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Лесно и креативно – направете „лајк” колачиња

Направете вкусни колачиња со знакот лајк, кој е популарен на социјалните мрежи. Со оглед на тоа дека сите користиме интернет и Facebook, ова ќе биде и забавно и креативно.Сите сосетки ќе ве прашуваат која е тајната. Погледнете што треба да правите во видеото: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Еве […]

Десерти

Направете вкусни палачинки во блендер – готово за миг

Направете вкусни палачинки за неколку минути. Сите состојки ќе ги ставите во блендер и ќе гледате како се случува фантазија во кујната. Повеќе вести на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами […]