Десерти

Десерти

Торта со чоколадо и путер

Вкусен десерт за секоја прилика… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Видео, Десерти

Миризбата од кујната ќе се рашири низ станот: Поховани јаболка со цимет

Нешто вкусно, деликатесно, со неодолива арома која се шири по станот. Поховани, вкусни јаболка со цимет.Ова е рецептот: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Видео, Десерти

Чоколадна глазура за секој десерт – нема да пукне при сечењето

Направете чоколадна глазура за секој вид десерт. Лесна е и брза, а нема да пукне ни случајно при сечењето. Погледнете како се прави:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепети: Посна чорба која е неодоливо вкусна ВИДЕО: Ги пресече доматите на пола и за неколку минути направи неодолив специјалитет Специјалитет: Похoван и […]

Десерти

Рецепт за сочен колач со јаболка: Брза и едноставна подготовка

Кога ќе го направите, бидете сигурни дека вашата куќа ќе мириса фантастично…   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Десерти

Направете слатка палента на два начина

За палента сите знаеме, но слатка палента е нешто посебно и вкусно. Ова се два начина да ја приготвите, прикажани во видеото:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Видео, Десерти

Денот нека почне вкусно: Орео милкшејк

Направете слатко задоволство со кое денот ќе почне вкусно. Направете орео милкшејк, лесно е и брзо. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта со јагоди Овошен колач со јагоди Зелена салата со сирење и џем од јагоди ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет Неодоливи чоколадни […]

Десерти

Вкусно, а едноставно: Колач со шлаг и карамел кој ќе ве освои!

Овој вкусен колач е едноставен за подготовка, а ќе го обожава целото семејство… Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Десерти

Ова е најдобриот рецепт за штрудла од јаболка

Уверете се зошто ова е најдобрата штрудла која сте ја пробале…   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Шлаг торта со лешници

Комбинација од неодоливи вкусови – торта од која ќе барате парче повеќе! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Брз колач со суво грозје и чоколадо

Направете вкусен и брз колач со суво грозје и чоколадо, и ореви. Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 […]