Десерти

Видео, Десерти

СНИКЕРС ЧИЗКЕЈК: Колач кој го излуди интернетот, подгответе го и вие! (ВИДЕО)

Вкусот на чоколадо, кикирики и слатка павлака се топи во уста. Ќе го обожавате овој десерт! Благо запечете обложени мелени бисквити со путер во тепсија на 180 степени. Во посебен сад измешајте крем сирење со шеќер и слатка павлака. Додајте брашно, малку сол, екстракт од ванила, јајца и матете додека […]

Десерти

БРЗА ШТРУДЛА ОД ОРЕВИ: Нема чекање, се пече веднаш!

Нека куќата ви замириса на убаво топло тесто… Нема чекање тестото да нарасне… Оваа штрудла е толку популарна токму заради тоа што се замесува, се развлекува и веднаш се пече. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Видео, Десерти

ЌЕ ЗАБОРАВИТЕ НА СОЛЕНА: Пита со пудинг од ванила

Направете вкусна, брза и блага пита со пудинг од ванила.Ова е се што ви треба, ќе ја обожавате.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот […]

Видео, Десерти

БРЗА И ЕДНОСТАВНА: Вкусна пита со ванила (ВИДЕО)

Направете пита која ќе ги воодушеви гостите и домашните – брзо и едноставно! Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Десерти

Здрави палачинки кои ќе ги јадете без грижа на совест!

Ако сакате слатки, а внимавате на линијата, овие палачинки ќе ги обожавате, бидејќи можете да ги јадете без грижа на совест.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за […]

Десерти

Принцес крофни

Едноставни за подготовка, а преубави принцес крофни… Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

“ЛУД ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ” – рецепт кој масовно се споделува

Направете совршен чоколаден колач во кујната со малку состојки. Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за […]

Десерти

ЧОКОЛАДЕН ВУЛКАН: Десерт кој ќе ве остави без зборови…

Ова е десертот кој ќе ве освои и кој ќе го правите постојано… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: Еве што […]

Десерти

ДОМАШНИ ПРАЛИНЕ: Најубавите ситни колачиња без печење!

Ако сакате чоколадо и слатка павлака, овој рецепт за неодоливи пралине кои се топат во уста е баш за вас! Послужете и уживајте! Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Десерти

МЕКИ КАКО ДУША: Памук кифли со џем!

Ќе уживате во секој залак од овие превкусни кифли… Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин […]