Десерти

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чоколадото се разлева од сите страни – торта од палачинки “фантазија”

Неколку палачинки, крем и добивате магија.Направете ја највкусната торта од највкусниот десерт.     Chocolate 😍 . Tag your friends ❤️ and Follow me : @foodtips__ ❤ @foodtips__ ❤ . . . . . 🍴#food #foodporn #yum #instafood #yummy #amazing #instagood #photooftheday #sweet #dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #delish #delicious […]

Десерти, Посно и веге

КРЕМАСТ, СОЧЕН И ПОСЕН: Најбрзиот и најубав колач се прави од само две состојки!

Во тек е големиот Божиќен пост, и сигурно ви е малку потешко кога бирате десерти. Затоа ви донесуваме сјајна идеја! Во прашање е колач кој се прави од две лесно достапни состојки, а се подготвува брзо и едноставно. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ги намачка лажиците со чоколада – направи нешто неочекувано

Го растопи чоколадото, го намачка на лажички и доби нешто совршено.Направете го ова топло чоколадо со најдобар вкус.     Treat😍😘 A video posted by Blogger (@dxb.taste.art) on Dec 6, 2016 at 6:18am PST Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: […]

Десерти, Посно и веге

Посна бела торта преполна со чоколадо: Лесна како сон, готова за момент!

Кој ја пробал, побарал уште едно парче… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Раскошен десерт за целото семејство

Направи кошнички, ги наполни со фил и овошје и доби деликатес.Направете раскошен десерт за вашите најмили. Се што треба да направите е да го погледнете видеото. Повеќе на Готви.мк: Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Десерти

Десерт со јаболко без шеќер кој не се пече!

Овој здрав десерт ќе ви стане омилен… Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Видео, Десерти

Подгответе го миксерот: Чоколадна торта со кокос – совршен спој

Направете вкусен чоколаден десерт, совршен спој на кокос и чоколада. Подготовката погледнете ја во видеото Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

НАПИВКА КОЈА ЌЕ ВЕ ЗГРЕЕ: 4 необични рецепти за топло чоколадо (ВИДЕО)

Зимата не може да се замисли без топло чоколадо. Постојат рецепти, но постојат и сосема необични рецепти за оваа зимска напивка. Ние пронајдовме дури четири рецепти на кои нема да можете да им одолеете. Едно е сигурно, ако ги послужите гостите со вакво топло чоколадо, никогаш нема да го заборават […]

Видео, Десерти

КОЛАЧ ВО ТРИ ПОТЕЗИ: Чоколаден грев кој не се одбива!

Има ли нешто поубаво од сочен чоколаден колач и домашно кафе? Пробајте ја оваа комбинација, па кажете ни дали ви се допаѓа. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Видео, Десерти

ПРАЗНИЧНИ КОЛАЧИЊА: Направете вкусни новогодишни елки (ВИДЕО)

Божиќната бајка преселете ја на својата маса така што ќе направите неодоливи новогодишни елки за јадење. За овој рецеп ви се потребни бели мафини, корнети од сладолед, прибор за украсување, шарени бомбончиња, крем од маргарин и зелена боја за колачи. А начинот на подготовка за овој новогодишен десерт, погледнете го […]