Десерти

Видео, Десерти

МЕК И ВКУСЕН ДЕСЕРТ: Едноставна пита каква што не сте пробале (ВИДЕО)

Брзо, лесно и едноставно… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Видео, Десерти

Десерт за 5 минути: Најбрзиот колач со јагоди – ЕВТИН И ВКУСЕН

Јагодите сега ја намалија и цената, превкусни се и освежителни, а ако сакате да ги употребите за супер десерт, тогаш ви нудиме колач готов за пет минути.Ова е се што ви е потребно и начинот на подготовка:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Видео, Десерти

ЛЕСЕН ДЕСЕРТ: Најдобриот рецепт за чизкејк во чаша

Најдобриот рецепт за чизкејк во чаша, лесен десерт кој можете да го направите од разно овошје… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Видео, Десерти

НАЈУБАВИОТ ДЕЛ ОД ЛЕТОТО: Домашен сладолед за 10 минути

За топлите вечери, за децата и за изненадни гости. Брз и вкусен домашен сладолед со кој нема да згрешите никогаш. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Видео, Десерти

РАЈСКИ БОМБИЦИ  – еве што ги прави посебни

Сите сакаме да се почастиме со десерт, иако доаѓа летото. Ви нудиме рајски бомбици кои се здрави и брзо се прават.Ова е се што ви треба и подготовката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно […]

Десерти

Ражничи од банани

Здрав попладневен десерт – подгответе ражничи од банани… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме […]

Десерти

Страчатела сладолед со кафе

Фантастичен вкус на леден десерт инспириран од кафе… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Видео, Десерти

Брза торта без брашно и јајца

Направете вкусна брза чоколадна торта без брашно и без јајца. Брзо се прави, побрзо се јаде.Ова е се што ви треба:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Видео, Десерти

БРЗ ОВОШЕН СЛАДОЛЕД – децата сакаат репете, многу е евтин

Направете брз овошен сладолед за сите сетила, кој децата особено го обожаваат.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Видео, Десерти

КОЛАЧ ОД СТАР ЛЕБ со суво грозје и брусница!

Почувствувајте го вкусот на детството во овој единствен колач! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]