Десерти

Видео, Десерти

Овој вкус ништо не го заменува: Бомбици со вишни

Чоколадо, совршена глазура и вишни. Вкусот на летото е прекрасен. Напраете највкусни бомбици. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Видео, Десерти

Еве како да зготвите кремаст гриз без грутки

Како и за секој рецепт и за гризот се потребни точни мерки за да биде кремаст, без грутки… следете ги само неколкуте чекори од рецептот и уживајте во овој фин, евтин десерт.   Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо […]

Видео, Десерти

ИНОВАТИВЕН ВКУС: Колач – палачинка со кајсии од рерна (ВИДЕО)

Ќе ве воодушеви вкусот на овој кулинарски новитет. Направете единствени палачинки во чиј вкус навистина се ужива!   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете […]

Десерти

Овошна целувка без брашно: Пенаст залак како од рајот!

Направете ја славната Павлова торта – десерт кој не се заборава!   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба […]

Видео, Десерти

Убавината е во едноставните нешта: Кекси колачиња по најдобар рецепт

Направете вкусни ситни кекси колачиња. Брзо се прават а видеото на Шерпица ќе ви ја покаже постапката, како и потребните намирници. Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Видео, Десерти

Брза овошна торта готова за 20 минути (ВИДЕО)

Искористете го сезонското овошје и направете ја оваа вкусна торта…   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки […]

Десерти

НЕ СЕ ПЕЧЕ: Торта од три состојки – готова за само 15 минути!

Ледената торта е многу прилагодлива па за неа можете да користите сладолед од чоколадо, јагоди или било кој друг за вас драг вкус… Тортата се подготвува за само 15 минути, а воопшто не ви е потребна рерна!   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Десерти

НЕОДОЛИВИ: Бомбици од кикирики и кокос

Неодоливи топчиња кои ќе го освојат вашето срце… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт […]

Десерти

Брза пита со кајсии – ќе исчезне од масата за миг

Оваа вкусна пита ќе исчезне од масата за миг, брзо и лесно се прави. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Видео, Десерти

Нема печење, нема миксер: Земете жица за мешање и направете највкусни бомбици

Лесно се прават, многу се вкусни и необични. Нешто ново и свежо во кујната. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни […]