Десерти

Десерти

НАЈКРЕМАСТИОТ ДЕСЕРТ НА СВЕТОТ: Залаци кои ќе ги памтите!

Чоколаден мус за кој ви се потребнин 25 минути!   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да […]

Видео, Десерти

ИМА ЛИ ПОДОБРО: Рецепт за највкусните Рафаело бомбици

Од Рафаело никогаш доста, совршен десерт за јубителите на кокос. Брзо, лесно и вкусно. Ова е подготовката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење Брускети помодоре ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус […]

Видео, Десерти

Сладолед од диња и бисквити

Видео рецепт за домашен сладолед од диња. Љубителите на ова овошје најмногу ќе уживаат во комбинацијата на кремаст, сладок и освежувачки вкус со парчиња бисквити.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Десерти

КОЛАЧ ЛЕДЕНО НЕБО: Најкремастиот десерт на светот, се подготвува за миг!

Совршен спој од бела кора, жолт крем и шлаг… Колачот Ледено небо е најдобриот начин да се разладите ова врело лето!   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Видео, Десерти

Сладолед од две состојки – евтин и вкусен

Направете вкусен сладолед од две состојки, брзо и лесно, нема мака, а ви нуди супер вкус и освежување. Еве што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: […]

Видео, Десерти

ПОВКУСНО ОД ТОПЛО-ЛАДНО: Поховани јаболки со сладолед

Направете нешто повеќе од деликатес. Ви требаат јаболки, смеса за поховање и секако слаолед од ванила.Еве како се спрема: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Десерти

КУГЛОФ: Наједноставниот, а најдобар домашен рецепт

Совршен десерт за секој ден!   Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Здрав сладолед чиј состојки го лечат џигерот и го снабдуваат организмот со витамини и минерали

Сите сакаме сладолед. Исто така знаеме дека кога купуваме индустриски сладолед во него се наоѓаат разни засилувачи на вкус и што уште не. Денес ви донесуваме рецепт за совршен сладолед од авокадо. Авокадото е извор на витамини Е и К, како и многу минерали, како калиум и магнезиум. Плодовите од […]

Видео, Десерти

НЕМА СТОЕЊЕ, МАКА И ПЕЧЕЊЕ: Колач од три состојки

Брз и евтин колач од три состојки, нема печење, нема стоење до шпорет и може да ги направи и аматер. Што е најважно, секогаш успеваат.Еве што ви треба и како се прават:  Поврзани вести на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома Супер […]

Десерти

КОЛАЧ ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Брз, кремаст и освежувачки десерт!

Овој десерт го нарекуваат колач од милион долари поради неверојатната хармонија на вкусови…   Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]