Десерти

Десерти

ПИТА ВО ТЕГЛА: Да можно е – од сега ќе ја правите само неа!

Откако ќе го чуете овој брз, вкусен и лесен десерт, веќе никогаш нема да направите ништо друго. Повеќе рецепти на Готви.мк: Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена Зошто е здраво да јадеме праски? ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку […]

Десерти

Руска чоколадна торта со кокос

Оваа чоколадна торта е вистински хит во Русија, а веруваме дека и вас ќе ве воодушеви! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Десерти

НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство

Нема побрз десерт од овој. Прекрасен спој на банана и карамела од која ќе барате репете. Повеќе десерти на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Десерти

Еве како да направите млечен коктел со овошје

Еве како да направите млечен коктел со овошје… Уживајте 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти со банана: Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани Напиток кој заменува 100 стомачни Ви […]

Десерти

Брз тирамису – Десерт со кој ќе ги разнежните сите сетила

 Направете брз тирамису десерт од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо […]

Десерти

Еве како да подготвите смути од банана и кафе

Започнете го денот со оваа здрава напивка… Сите состојки ставете ги во блендер и уживајте во заводливиот вкус. Повеќе вести на Готви.мк Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Портокалово смути – за да бидете активни […]

Десерти

Палачинки со кафе

Десертот кој веќе знаете да го подготвувате можете да го дополните со нов, неодолив вкус на кафе… Уживајте 🙂 Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки […]

Десерти, Повеќе

Лила Филиповска го покажа деколтето, но и омилениот десерт (ФОТО)

Нашата позната водителка, Лила Филиповска е вистинска ѕвезда на социјалните медиуми. На Инстаграм таа има повеќе од 56 илјади следбеници и постојано објавува интересни фотографии. Лила викендов објави фотографија од десрт кој изглед многу вкусно и примамливо. Погледнете: #fitnesshouse13 #FH #lovelyplace #chocolate #frozen #heaven #banana #protein #eatclean #bestplace #skopje #fitnessadict […]

Десерти

Фантазија во кујната: Бомбици со бело чоколадо

 Брзи, вкусни и лесни бомбици декорирани со бело чоколадо кои ќе ви станат новиот омилен десерт. Ви требаат многу малку состојки и време за вкусен десерт во домот. Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Чизкејк кој не се пече – десерт за 30 минути

Направете вкусен чизкејк кој не се пече, готов за само 30 минути. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Шлаг од јагоди – вистински […]