Десерти

Видео, Десерти

ТАЈНАТА НАСОВРШЕН ДЕСЕРТ Е ОТКРИЕНА: Сладолед-колач

Направете нешто вкусно за периодов. Сладолед колач ќе ве заслади и ќе ве освежи и разлади.Ова е се што ви треба, а видеото прикажува и како се подготвува:   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]

Десерти

БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Чоколаден чизкејк готов за неколку минути

Како семеен десерт или за свечани прилики, овој единствен чизкејк ќе го направите за само неколку минути! Сирењето и чоколадото се одличен пар за десерт кој можете да го подготвите во облик на торта за свечености или едноставно ако сакате да се почастите. Здружете ги слатките фаворити во една комбинација […]

Десерти

СЛАДОЛЕД ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Толку е вкусен што ќе исчезне за миг!

Сите обожаваме сладолед и најчесто го купуваме. Но, после овој рецепт веќе нема да одите во продавница по сладолед, туку ќе го правите дома постојано! Рецептот е едноставен, брзо се подготвува, а ќе ве воодушеви со својот неодолив вкус. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Два брзи рецепти за домашен сладолед – вкусно и евтино

Направете два вида сладолед во вашата кујна, многу брзо, лесно, евтино и едноставно. Ова е се што ви треба:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Десерти

ЕВТИН, БРЗ И СОЧЕН КОЛА СО КОКОС: Рецепт стар 25 години

Направете стар брз и лесен колач со кокос, по рецепт од пред 25 години, кој сеуште е меѓу највкусните. Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Видео, Десерти

„БАЈАДЕРО БОМБИЦИ” – тајната за совршен десерт е откриена

Бајадеро бомбиците се вкусни ситни колачиња кои ќе ве изместат од колосек. Ќе ги јадете во секоја пригода, брзо лесно и едноставно.Се што ви треба е прикажано на каналот на Практична жена. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Десерти

ТИРАМИСУ РОЛАТ: Никогаш побрз десерт за целото семејство! (ВИДЕО)

Совршен вкус, кремаст и неодолив десерт, едноставно морате да го пробате! Ја сакате фантастичната комбинација на пишкоти, маскарпоне и кафе во тирамису колач? Тогаш овој рецепт сигурно ќе ве воодушеви. Деталите и инструкциите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО! Повеќе вести на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од […]

Десерти

ЕДНОСТАВНА ПОДГОТОВКА: Колач без брашно и шеќер стана светски хит

Овој колач без брашно и шеќер стана светски хит. Покрај состојките, овој десерт се прави многу лесно, а доаѓа од Јужна Америка. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро […]

Видео, Десерти

Домашни крофни кои се топат во уста

Нема ништо повкусно од домашни крофни кои се топат во уста. Ви нудиме вкусен десерт.       Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Видео, Десерти

Ледолина – сигурно е дека ќе биде ХИТ ТОРТА за летово

Направете вкусна летна торта Ледолина. Ова е се што ви треба и начинот на подготовка. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]