Десерти

Видео, Десерти

Сладолед од две состојки – евтин и вкусен

Направете вкусен сладолед од две состојки, брзо и лесно, нема мака, а ви нуди супер вкус и освежување. Еве што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: […]

Видео, Десерти

ПОВКУСНО ОД ТОПЛО-ЛАДНО: Поховани јаболки со сладолед

Направете нешто повеќе од деликатес. Ви требаат јаболки, смеса за поховање и секако слаолед од ванила.Еве како се спрема: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Десерти

КУГЛОФ: Наједноставниот, а најдобар домашен рецепт

Совршен десерт за секој ден!   Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Здрав сладолед чиј состојки го лечат џигерот и го снабдуваат организмот со витамини и минерали

Сите сакаме сладолед. Исто така знаеме дека кога купуваме индустриски сладолед во него се наоѓаат разни засилувачи на вкус и што уште не. Денес ви донесуваме рецепт за совршен сладолед од авокадо. Авокадото е извор на витамини Е и К, како и многу минерали, како калиум и магнезиум. Плодовите од […]

Видео, Десерти

НЕМА СТОЕЊЕ, МАКА И ПЕЧЕЊЕ: Колач од три состојки

Брз и евтин колач од три состојки, нема печење, нема стоење до шпорет и може да ги направи и аматер. Што е најважно, секогаш успеваат.Еве што ви треба и како се прават:  Поврзани вести на Gotvi.mk: Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари:  Еве како да го направите дома Супер […]

Десерти

КОЛАЧ ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Брз, кремаст и освежувачки десерт!

Овој десерт го нарекуваат колач од милион долари поради неверојатната хармонија на вкусови…   Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Видео, Десерти

Колач со кокос и чоколадо (ВИДЕО)

Подгответе неодолив колач со кокос и чоколадо… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете […]

Видео, Десерти

Љубителите на Чизкејк полудеа: Нов рецепт, му нема рамен

Направете чизкејк со чоколадо, нешто толку неодоливо, кремаво и вкусно.Ова е се што ви треба и подготовката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута Вистинска кафе уметност […]

Десерти

Кремаста торта од пишкоти и овошје: Цело семејство ќе ја обожава!

Искористете сезонско овошје и направете ја оваа лесна летна торта!     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Видео, Десерти

КАРАМЕЛ КРЕМ ТОРТА – еве зошто е царица на десертите

Карамел крем тортата е царица на десертите. Брзо и лесно се прави, а вкусот е толку кремав и вкусен.Видеото ќе ви покаже се што ви треба и начинот на подготовка:   Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: […]