Предјадења

Предјадења

Предјадење за денеска: Солени бисквити со сланина и кашкавал

Направете необични бисквити со салама и кашкавал кои се идеални како предјадење или закуска. Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Брзи мафини со сирење

Потребни ви се само калап за мафини, јајца, зеленчук, сирење, сувомеснато по вкус и имате превкусни мафини за 10 минути. Можете да ги комбинирате со свежа салата, а перфектни се како пакет со ужинка за деца 🙂 Сите детали погледнете ги во видеото: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Солени мафини со […]

Предјадења

Солени тортички од палента

Направете супер предјадење или закуска за целото семејство. Овие тортички се одлични и ако ви дојдат гости. Уживање со супер изглед и вкус.  Поврзани вести на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Предјадења

Појадокот е најважниот оброк: Направете колбаси со јајца

Појадокот според некои е најважниот оброк во текот на денот. Се препорачува да појадуваме до десет часот, а наутро може да внесеме и малку леб, јајца и други производи. Пригответе совршен омлет со колбаси и почнете го денот со вкусен оброк. Поврзани вести на Готви.мк: Кафе и сок 60 денари […]

Предјадења

Супер одат со јогурт и сирење: Разбудете го семејството со мекици

Малку состојки, малку труд, а многу вкусен појадок за вашите најмили. Послужете го со јогурт и сирење и верувајте, сите ќе ви дадат пофални критики. Поврзани рецепти на Готви.мк: Вкусни погачици Мекици Посна торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Повеќе, Предјадења

Семките од лубеница помагаат при многу болести

Дознајте колку  семките од лубеницата може да бидат корисни за нашето здравје. За да може да се искористат сите лековити својства од семките потребно е да сомелат или испечат. Семките од лубеница содржат диететски влакна неопходни за нормално функционирање на дигестивниот тракт, помагаат при појава на цревни паразити, како и […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Откриена тајната како да подготвите највкусен сос од домати

Познатиот Шеф во видеото ја открива својата тајна за приготвување на домашен доматен сос. Погледнете во видеото која е неговата тајна: Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Предјадења

Појадок за целото семејство: Омлет кој ќе ве држи сити

Направете една интересна комбинација на состојки од кои ќе излезе највкусниот омлет кој сте го пробале. Поврзани рецепти на Готви.мк Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море 240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора […]

Главни јадења, Предјадења, Препораки

Обожавате компир? Еве топ 10 рецепти со компири кои треба да ги пробате

Компирот се користи за исхраната на луѓето бидејќи е еден од најбогатите извори на скроб, витамини, минерали и растителни влакна, а содржи многу малку масти и воопшто не содржи холестерол. Потеклото му е од Јужна Америка, поточно од Андите. Видот е доместифициран во јужниот дел на Перу, а во Европа […]

Предјадења

Колку вкусно мезе: Ќофтиња од тиквички

Зорица вели дека овие тиквички ги прави како мезе за гости или како лесна вечера за целото семејство. Ние го пробавме нејзиниот рецепт и резултатот е навистина вкусен 🙂 Основната смеса по желба може да се смени и да се додадат сувомесни производи, праз, печурки, сирење, кашкавал итн. Во зависност […]