Предјадења

Предјадења

Супер оди пред ручекот – Супа од моркови

Ако ви здодеа од готовите супи, пригответе вкусна чорба од моркови која е хранлива, здрава и со одличен вкус. Поврзани вести на Gotvi.mk Супа од зеленчук за намалување на килограми Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба […]

Предјадења

Предјадење или закуска – пирошки кои се топат во уста

Направете вкусни пирошки кои се топат во уста. Со малку труд направете вкусно предјадење или закуска за вашите пријателите кои ви доаѓаат на гости. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса […]

Предјадења

Како од кујната на вашите мајки и баби: Топли кифлички со префинет вкус

Супер брзи и топли кифлички кои ќе го донесат мирисот од кујната на вашата мајка или баба во вашиот дом.  Поврзани вести на Gotvi.mk Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за […]

Предјадења

Ви здодеа од обичните супи? – направете ладна супа од краставици

Направете вкусна ладна и хранлива супа за летниот период. За да не се мачите и горите до шпорет, оваа супа е идеална за ова жешко време, а воедно и многу здрава. Поврзани вести на Gotvi.mk Супа од зеленчук за намалување на килограми Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа […]

Предјадења

Здрав старт: Појадок за неверојатни промени на организмот

Свесни сме дека и лекарите и нутриционистите ги препорачуваат житарките за здрав и добар старт на денот, а еве одличен рецепт со кој ќе го започнете денот со супер енергија. Поврзани вести на Gotvi.mk: Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана Направете смути од портокал кое […]

Предјадења, Препораки

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Од британската кујна, а по неодоливо вкусен рецепт на Шеф Маре Јаневска ги издвојуваме ангиските погачици со чедар. Овој специјалитет беше подготвен за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари. За подготовка на ова јадење потребни ви се и: длабок сад, сукало, плех за печење и модла за сечење […]

Предјадења

Сендвич без леб – да, можно е!

Иако ви звучи чудно, може да направите вкусен сендвич без леб. Ние ќе ви покажеме како Прсти ќе излижете! Поврзани вести на Gotvi.mk: Имате бајат леб дома? – наместо да го фрлате направете деликатес ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб […]

Предјадења

Зелено бела салата полна витамини

За летните денови направете си зелено бела салата која изобилува со витамини и свежина и почнете го денот здраво  Поврзани вести на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Pad Thai со пилешко Гравот не е само за манџа […]

Предјадења

Кроасани од вашата кујна – богат и неодолив вкус

Направете екстра кроасани кои можат да нагостат 10 лица. Потребни ви се неколку состојки и ќе направите вистински специјалитет.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава Рози од јаболка Десерт готов […]

Tips & Tricks, Деликатеси, Предјадења

Неодоливи летни канапеи – за секоја прослава или кога ќе ви се најават гости

Спорт, роденден, закуска за вашата љубов… буквално за секоја прилика. Еве го Gotvi.mk предлогот за неодоливи летни канапеи – ви требаа овие состојки и малку имагинација 🙂 Со чаша направете подлога за канапеи од тост лебот. Пригответе и декорирајте го како на фотографијата. По вкус, можете да го направите и […]