Предјадења

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Сезона на модри патлиџани – Рецепт кој често ќе го правите

Леа повторно изненадува, и тоа се подразбира дека во позитивна смисла 🙂 Таа ни испраќа рецепт за полнети модри патлиџани кој ќе ве остави без здив. А, и сите на трпезата, па затоа летово овој специјалитет често ќе го готвите. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети печурки по најдобар […]

Tips & Tricks, Предјадења, Препораки

Секој ден во јогуртот ставала од овој зачин – резултатот е неверојатен

Личностите кои дневно јадат по една лажица ким дури три пати побрзо губат на телесната тежина за разлика од оние кои се на диета, но не го консумираат овој зачин. До ваков заклучок дошле научниците од иранскиот медицински институт “Shahid Sadoughi“ во најновото истражување. Во истражувањето учествувале 88 жени со […]

Предјадења

Подгответе лесна италијанска супа

Направете вкусна италијанска супа, која има одличен вкус, а е готова за брзо време и нискокалорична. Подготовката е повеќе од едноставна, сите состојки помешајте ги во еден сад. По вкус може да додадете фиде или други тестенини. СОВЕТ: Доколку постите или се храните вегетаријански не додавајте путер и внимавајте дали […]

Деликатеси, Предјадења

Суфле од сирење – одличен додаток за секое јадење

Направете вкусно суфле од сирење за кое ви се потребни само неколку состојки. Одлично оди со сите видови оброци. На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови […]

Предјадења

Вкусно и хранливо смути од тиква

Направете вкусно и хранливо смути во вашиот дом. Запишете или зачувајте го некаде овој рецепт бидејќи за нешто повеќе од 1 месец ќе почне сезоната на тикви 🙂 Сè ставете во блендер, убаво изматете и сипете во стаклена чаша. Додадете мраз за уште поубаво разладување. На здравје! Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти […]

Предјадења

Брускети со сирење, мед и ореви – нема насит од ова крцкаво задоволство

Направете вкусни брускети во вашата кујна – ви требаат сирење, мед и ореви, а сите ќе ви бараат ова мезе да го правите почесто. Рецептот е едноставен: На здравје! Прочитај видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Диетално и вкусно: Домашни брускети со домати (видео) […]

Предјадења

За сите гурмани: Подгответе пица-кајгана

Кајгана со вкус на пица е одлично предјадење кое од сега ќе биде на врвот на листата на вашите омилени јадења. Поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење […]

Предјадења

Семејството ќе дотрча по опојната миризба: Пирошки со сирење

Крцкави, меки и вкусни пирошки со кои ќе го разбудите семејството. Верувајте, ќе дотрчаат кога ќе го почувствуваат прекрасниот мирис 🙂 Повеќе рецепти на Готви.мк Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]

Предјадења

Кајгана за гурмани – кој пробал сака репете

Кајгана за појадок, кајгана за вечера, кајгана кога нешто набрзина треба да приготвиме… Тоа е јадење кое се прави во секој дом, а ние ви нудиме вкусен рецепт за една поинаква кајгана во која ќе уживате. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како […]

Посно и веге, Предјадења

Направете зеленчук на скара

Ако го обожавате вкусот на зеленчук, Gotvi.mk ви препорачура да приготвите зеленчук на скара. Многу е вкусно, вкушност овој специјалитет има некој посебен шмек 🙂 На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Потпечен зеленчук со сирење Индиски специјалитет во вашата кујна: Салата со куп зеленчук Исхрана на децата: Еве колку овошје […]