Предјадења

Главни јадења, Посно и веге, Предјадења

Посна чорба од кисела зелка варена во расол

Оваа чорба, полна со витамини, ќе ја подготвите многу едноставно! Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Мафини од компири со прамезан (Видео)

Сакте да ги воодушевите домашните со оригинален специјалитет? Имаме рецепт за вас! Мафини од компири со прамезан – еве како да ги подготвите… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, […]

Деликатеси, Предјадења

Вкусни ражничи од палента – Не постои повкусно мезе

Вкусно мезе за со пријатели, за семејството и за посебни пригоди. Ова е подготовката на рецептот кој ќе ви стане омилен. Повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршена палента – нема да видите грутче Слатка палента на два начина Палентата е многу здрава Палента со сланина и сирење Лазања со палента […]

Предјадења, Препораки

Не залудно велат појадокот е најважен – Ова не смее да биде на вашето мени

Појадокот е најважниот оброк во текот на денот, а тоа секако значи дека не треба да јадеме било што, туку одбрани намирници. Иако најчесто го започнуваме денот со пекарски производи, тоа е многу штетно и не треба да го правиме. Иако секое пециво е многу вкусно, тоа во себе има адитиви, […]

Предјадења, Салати

Пилешка салата по нов рецепт – Подготовки за највкусна празнична трпеза

Направете вкусна пилешка салата со интегрални макарони. Кремава текстура која не се заборава. Совршен рецепт за новогодишните и божиќните празници кои ни се пред праг. Ова е рецептот за вкусната салата: Добар апетит! Повеќе рецепти за салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата […]

Главни јадења, Предјадења

 Ароматична палента – Не сте пробале нешто толку вкусно

Палентата е здраво и вкусно главно јадење, мезе или предјадење. Освен што има супер вкус, многу лесно и брзо се прави, па совршено е за оние кои имаат многу работни обврски. Ви нудиме рецепт за малку поинаква и ароматична палента, која може да ја приготвите според следниот рецепт: Добар апетит! […]

Главни јадења, Предјадења

Најкремастиот прилог на светот: Запечено компир пире од рерна

Испробајте запечена верзија од компир пире… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Главни јадења, Предјадења

Печен селски компир со пченкарен гриз и сланина

Брз, едноставен и евтин оброк за изненадни гости и целото семејство. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да […]

Посно и веге, Предјадења

Чорба од спанаќ идеална за есента – Ќе оздравите за миг

Направете вкусна и здрава чорба од спанаќ. Ќе ви помогне и доколку сте болни, а ова се потребните намирници и подготовката: СОВЕТ: Наместо тарана можете да употребите и просо кое има хранлива вредност и одличен вкус. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Црвено бела чорба Вкусна крем чорба од ориз Чорба […]

Главни јадења, Предјадења

Едноставно и брзо јадење: Запечен карфиол

Едноставно и брзо до комплетен оброк или малку „појак“ прилог со варено месо или риба. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]