Предјадења

Предјадења, Препораки

Путер кифли – Рецепт кој ќе ве врати во детството

Мирисот на домашните кифлички е еден од најпосакуваните во куќата. Еве го рецептот: На здравје! Битолскиот путер е достапен на пазарот во пакување од 200 грама и може да се купи во сите подобро снабдени маркети низ Македонија. За повеќе информации, посетете ја веб-страницата на Бимилк: www.bimilk.mk или Фејсбук-страницата. Повеќе […]

Деликатеси, Предјадења

Брз рецепт за чипс во рерна – Неодолив вкус за секоја прилика

Направете вкусен чипс со кашкавал во рерна за неколку минути. Ангела Велинова ни го испраќа овој рецепт и вели дека е идеален за летниот период, особено кога ќе ви дојдат гости или со добар филм/спортски напревар.  Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен […]

Предјадења

Декоративни и вкусни: Топчиња од компир

Декоративно и вкусно предјадење идеално за слава или празнична трпеза…   Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Видео, Предјадења

Ќе ја правите секој ден: Ваква кајгана не сте јаделе (ВИДЕО)

Направете вкусна летна кајгана со тиквици. Здраво, вкусно, ќе ве засити и ќе ви стане нов омилен вкус. Потребни ви се јајца, тиквички, масло за готвење и зачини по вкус. Ова е подготовката: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Повеќе рецепти за салати Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Зелена […]

Главни јадења, Предјадења

Мафини со јајца и спанаќ

Направете брзи мафини без брашно, одлични за доручек или вечера.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Видео, Предјадења

Здраво летно смути

Вкусно е, брзо се прави и има неодолив мирис и арома. Еве како да направите летно смути полно витамини. На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот […]

Видео, Предјадења

Ако не можете без леб а сакате да ослабете: Хроно лепињи готови за миг

Сите сакаме да јадеме се што ќе ни се посака, а да не се дебелееме. За сите кои не можат без леб, а сакаат да ослабат, направете хроно лепињи за минута. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со […]

Главни јадења, Предјадења

Домашна летна паштета

Домашна паштета, едноставна и вкусна…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Ролат со тиквици без брашно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Исклучително вкусен ролат кој лесно ќе го направите, без брашно па погоден е за оние кои се на посебна безглутенска исхрана. Филот можете да го прилагодите по свој вкус.   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Највкусното печиво со крем сирење (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За доручек, ужина или вечера, подгответе го ова јадење по единствен рецепт.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]