Предјадења

Предјадења

Идеално предјадење, доручек или вечера: Коцки од палента со сирење

Едноставно подгответе коцки од палента, а потоа украсете ги со спанаќ или блитва! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Поховани тиквици (ВИДЕО)

Најдобриот рецепт за највкусни тиквици! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Предјадења

ДЕЛИКАТЕС ЗА ДОБРО УТРО: Сунѓерчиња од јајца

За да го започнете денот со вкусен појадок кој ќе ви даде енергија, ви нудиме супер рецепт. Мини сунѓерчиња од јајца се одличен начин за старт на денот. Ова е се што ви е потребно, а во видеото е прикажан и начинот на подготовката: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти […]

Видео, Предјадења

Зема јајце, сланина и кашкавал – НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ ШТО ДОБИ

Со многу едноставни состојки кои гхи имаме по дома, може да направите совршен ручек или мезе, кој совршено се надополнува со пиво. Прекрасен рецепт, се е прикажано во следното видео. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве […]

Видео, Предјадења

Поздраво и од смути: Почнете го денот со домашен овошен јогурт

Почнете го денот со домашен овошен јогурт со малини и киви.Ова е се што ви треба:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ […]

Видео, Предјадења

ВКУС НА ДЕТСТВОТО: Рецепт за највкусна попара

Направете супер вкусна попара по најдобар рецепт. Вкусот на детството на чинија. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете […]

Видео, Предјадења

Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати

Направете совршен италијански специјалитет во кујната. Брускети со домати, тоа е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Лиснати погачици со кашкавал (ВИДЕО)

За денес ви донесуваме рецепт за меки и вкусни лиснати погачици… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Полнети печурки […]

Главни јадења, Предјадења

СТАРСКИ БУЧКУРУШ: Лесна чорба за чистење на организмот!

После скарите и прејадувањата, телото моли за чинија топла чобра… Старскиот бучкуруш паѓа како мелем на рана. Телото посакува чорба која го чисти телото од насобраната храна и токсини. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Традиционала турска ѓул пита (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Турските специјалитети се омилени ширум светот, а оваа пита, откако еднаш ќе ја подготвите, ќе посакате што почесто да ја правите. Декоративното и вкусно солено предјадење е совршено за секоја трпеза… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – […]