Предјадења

Предјадења

Кога еднаш ќе ја пробате секогаш ќе ја правите оваа пита – царски појадок и мезе за цел ден

Направете вкусна пита, кога еднаш ќе ја пробате ќе ја правите постојано.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт […]

Предјадења

Ролат пита за Добро утро – вкус кој ќе ве распамети

Направете вкусен појадок кој сите ќе ги распамети со супер вкусот.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за […]

Главни јадења, Предјадења

Цариградска чорба: Најубавото турско варено јадење

Феноменална комбинација… Цариградската чорба се прави од пилешко месо и бамија која е задолжителен дел од многу турски специјалитети. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од рендан компир: Евтино јадење со богат вкус

Топла чорба која ќе ве воодушеви со вкусот… Уживајте во богатиот вкус! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Предјадења

Хранлив појадок за старт на денот: Кајгана со додаток кој менува се

Направете вкусна, брза и здрава кајгана со брокула.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од […]

Главни јадења, Предјадења

Крем супа од блитва

Лесен и вкусен оброк… Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Предјадења

Кифлички меки како перниче за Добро утро – се топат, ова е најмекото тесто

Направете ги најмеките кифлички кои сте ги пробале некогаш. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Главни јадења, Предјадења

Чорба од брокули полна со витамини – за подигнување на имунитетот

Оваа чорба позитивно влијае на вашиот имунитет и, благодарение на состојките, го решава недостигот на железо во организмот. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]

Предјадења

Ѓеврек погача – денот нека почне со мирис кој ќе го разбуди маалото

Направете вкусна ѓеврек погача за појадок. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Предјадења

Појадок кој често ќе го правите – перничиња од тесто кои семејството ќе ви бара да ги правите

Појадок од кој цело семејство ќе сака уште.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]