Предјадења

Предјадења

Крофни во калапи за мафини – Готови за 20 минути

Направете брзи мафини крофни кои се топат во уста. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Предјадења

Брза пита со спанаќ и сирење – Готова за половина час

Направете вкусна пита со спанаќ. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Предјадења

Погача за Бадниковата трпеза – Паричката носи здравје и бериќет

Лесна и брза, погача за Бадниковата вечер и трпеза, во која се става паричка која носи здравје, бериќет и среќа на оној кој ќе ја добие. 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена […]

Предјадења

Два вида од една смеса – Мекици со јогурт и павлака

Направете вкусни мекици со кисела павлака и јогурт во смесата, меки, воздушести и лесни за правење.   Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Предјадења

Лути кифлички – Полн плех со пикантен вкус

Направете вкусни лути кифлички. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории       […]

Предјадења

Гибаница со богат фил која секогаш успева – Горе крцкава кора

Направете вкусна гибаница која секогаш успева. Добар апетит 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот […]

Предјадења

Чорба со пиперки која ќе ве згрее

Вкусна чорба со пиперки… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Предјадења

Лепињи со шунка – Брза вечера или појадок

Направете вкусен сендвич. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете […]

Главни јадења, Предјадења

Шпанска пита со зеленчук

Вкусен рецепт за шпанска пита со зеленчук… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: […]

Предјадења

Пржени вреќички со сирење

Направете вреќички со сирење кои се пржат и многу се вкусни. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]