Предјадења

Предјадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Најдобрите идеи за појадок – почнете ја неделата здраво

Велат по утрото денот се познава, па затоа секогаш треба да го започнете вашиот ден со вкусен и здрав појадок кој ќе ви даде енергија за сите понатамошни активности во текот на денот.Се што треба да направите е да го погледнете следното видео: Повеќе вести на Готви.мк: Диета со која […]

Предјадења, Салати

РЕЦЕПТ за совршен мармалад од моркови

Едноставен рецепт за вашата зимница… Повеќе вести на Готви.мк Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Предјадења

Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути

Вкусен појадок кој со својата арома ќе ги примами вашите најмили да дојдат на трпеза. Повеќе рецепти на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Посна чорба со блитва и ориз

Еден од безбројните рецепти од „бабината кујна“. Ако сте љубител на посни јадења или се храните вегетаријански, ова е вистинскиот рецепт за вас. Во видеото во прилог детално погледнете го упатството за подготовка на оваа вкусна чорба: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Полнети потпечени палачинки (ВИДЕО)

Лесно се прават, а се идеални за доручек или вечера. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а […]

Предјадења

БРЗО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Палачинки од зеленчук

Уживајте во вкусот на лесни палачинки со зеленчук со пикантен сос. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

Истурила лименка кока-кола на пилешкото месо. По ова, веднаш ќе одите во кујна!

Благодарение на онлајн шоу за готвење „CookingWithMayLynn“, научивме дека едноставна комбинација на соја сос и кока-кола го претвора вашето пржено пилешко месо во вкусно јадење. Сокот на месото ќе му даде перфектен вкус, а кожата ќе биде совршена, свежа и крцкава. Погледнете го рецептот: Поврзани вести на Gotvi.mk: Пилешко месо […]

Видео, Предјадења

Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути!

Готови се за неколку минути, а од масата ќе исчезнат во рок од неколку секунди! Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Повеќе рецепти на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина […]

Главни јадења, Предјадења

Рецепт за СОВРШЕНА пилешка салата

Подгответе совршена пилешка салата… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]

Предјадења

Првиот оброк е најважен: Гурмански викенд појадок

Првиот оброк е најважен во текот на денот, тој не полни со енергија и ни дава сила за сите работни и домашни предизвици. Ви нудиме супер гурмански појадок од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо […]