Предјадења

Видео, Предјадења

Посни стапчиња за грицкање со семки! (ВИДЕО)

Пробајте го овој фантастичен рецепт. Нема да згрешите! Повеќе на Готви.мк: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка на поинаков начин Бујурди – топено сирење ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта […]

Главни јадења, Предјадења

Чорба од праз

Оваа вкусна чорба е вистинска помош против зимскиот замор бидејќи празот го подобрува имунитетот и спречува настинки и инфекции. На здравје! Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за […]

Главни јадења, Предјадења

ЌЕ ГИ ОБОЖАВАТЕ: Шампињони во сос од пиво!

Ова јадење ќе го исполни вашиот дом со посебен мирис… Повеќе рецепти на Gotvi.mk Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и посно: Печурки со […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Дури и 100 години да сте домаќинка не сте направиле вакви сендвичи

Дури и ако сте целиот живот во кујна, не сте се сетиле да направите вакви сендвичиња кои се топат во уста. Леб, кашкавал кој се топи, маслинки…Погледнете што ви е потребно за задоволни и насмеани лица во домот.       Make a grilled cheese sandwich with all the delicious […]

Видео, Предјадења

ВИЕО РЕЦЕПТ: Јајца и сланина, нема подобар рецепт за мафини

Сланина и јајца, тоа е се што ви треба за врвен специјалитет во кујната.Направете го супер вкусниот појадок со вкусни мафини, гледајќи го ова видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Главни јадења, Предјадења

Печени компири со крем сирење

Меки и вкусни компири во комбинација со крем сирење се одличен прилог за јадења со месо, а ако се послужат со салата можат да бидат и главно јадење На здравје! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО: Вкусни омлет-мафини кои се топат во уста

Вашиот омилен омлет вкус преточете го во вкусни мафини. Изгледаат одлично, ќе рашират одлична арома во кујната, а за вкусот не треба ни да се зборува.Состојките и подготовката погледнете ги во следното видео. Ова е одлична идеја за појадок или пак вечера.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок […]

Предјадења

ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Кнедли од компири

Идеално се вклопуваат во комбинација со риба и салата! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Видео, Предјадења

Овој „помфрит“ од моркови би можел да стане ваша омилена закуска!

На морковот често гледаме како состојка која ќе надополни некое јадење, ќе му даде густина, сладок вкус и слично. Но, морковот може да биде и пред(јадење)! Подготовката е многу едноставна, многу лесно ќе ја научите од видео прилогот: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф […]

Главни јадења, Предјадења

Нема да верувате дека ова е посно јадење: Највкусната крем супа, без капка масло!

Оние кои често постат досега сигурно сфатиле дека посната храна може да биде и вкусна и разновидна. Доколку постите, ви предлагаме вкусна крем супа која едноставно се подготвува. На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце […]