Предјадења

Видео, Предјадења

ТОПЛО ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Земички полнети со месо

Фин и вкусен рецепт кој брзо се прави, а ќе ви послужи за вечера, појадок или за пред гости. Направете земички со мелено месо во тава. Ова е се што ви треба, а во видеото кое следи е прикажана и подготовката:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Видео, Предјадења

ДОМОТ НЕКА ЗАМИРИСА: Највкусниот рецепт за панцероти

Совршено за старт на денот, вкусот одлично се надополнува со шолја јогурт.Направете ги највкусните панцероти, еве и како: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 […]

Главни јадења, Предјадења

Домашна чорба со пилешко и зеленчук

Едноставна чорба која лесно се подготвува… Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусни брускети со топено сирење

Овие вкусни лепчиња можете да ги подготвите за совршен почеток на денот или да ги послужите како предјадење… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Видео, Предјадења

Пролетни кифлички кои ќе ги јадете цел ден

Има ли нешто поубаво од сиренце и домат за време на летото? Направете совршени домашни кифлички кои ќе ги јадете цел ден. Со неколку намирници ќе имате закуска за цел ден: Tomato & Basil Calzones 😋 Credit: @tipbuzzfood Tag @foody to be featured! A post shared by Food | Dessert […]

Видео, Предјадења

ЛАЖНИ КРОАСАНИ – крцкаво, топло, вкусно

Ако ви се најавија гости или едноставно сакате да го изненадите семејството, направете лажни кроасани. Со овој рецепт нема да згрешите. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]

Видео, Предјадења

ЗАКУСКА ЗА МЕДАЛ: Брускети со јајце

Направете вкусна закуска во вашиот дом. Со неколку намирници и пржено јајце одозгора, наоравете деликатес.Никогаш не здосадува од италијанската кујна.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети […]

Видео, Предјадења

ЗДРАВО И ВКУСНО: Смути со боите на виножитото

Направете вкусно, здраво и колоритно смути во боите на виножитото.Еве што ви треба за оваа витаминска бомба.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Предјадења

Солени тулумби

Збогатете ја својата трпеза со неодолив солен специјалитет! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Предјадења

Јајца полнети со крем од шунка

Доколку ве посетат ненајавени гости или пак за малку поинаков доручек, брзо и ленсо направете вкусни залаци! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]