Предјадења

Предјадења

Разбудете го семејството со мирис на врели лиснати погачици

Рецепт со кој Gotvi.mk ви посакува добро утро 🙂 Направете вкусни лиснати погачи кои шират неодолива арома. Се топат во устата и тоа за само неколку минути. Подготовката погледнете ја во следното видео. Навистина постапката е едноставна. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело […]

Предјадења, Препораки

Јадете го ова за појадок и стомакот ќе ви биде рамен како даска

За сите кои се грижат нивното тело да изгледа слабо, наместо да се мачите со диети кои дефинитивно исцрпуваат, потребно е да направите ваков појадок кој ќе ви помогне доколку сакате да добиете рамен стомак. Повеќе поврзани вести на Готви.Мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за […]

Предјадења

Стапчиња од тиквички – Рецепт кој ќе го правите секој викенд

Дури и оние кои не се љубители на тиквички, ќе го сменат мислењето после овој рецепт: Се послужуваат топли. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко месо и зеленчук Турли тава по најдобар рецепт Крем супа од зеленчук Одлична идеја за ручек ВИДЕО: 3 брзи видео […]

Посно и веге, Предјадења

ВИКЕНД РЕЦЕПТ: Зелено „Добро утро“

Викендот е дел од неделата наменет да се опуштиме и рехабилитираме од напорната недела. Особено од оваа претходната кога голем дел од граѓаните на Скопје и речиси цела Македонија ги обзема страв од земјотреси поради тогашните случувања. Gotvi.mk Ви нуди рецепт за опуштање – Зелено смути кое ни го испраќа нашиот […]

Главни јадења, Предјадења

Полнета пица – вкус како од врвните пицерии

За триесетина минути направете полнета пица, доволна за шест лица. Ова јадење може да биде појадок, како и ручек или вечера. Поврзани вести на Готви.мк: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Предјадења

Крцкави и врели печива за добро утро

Има ли нешто подобро од тоа да се разбудите со мирисот на врело и крцкаво печиво во вашата куќа? Ова е рецепт со кој уште од рано наутро ќе завладее неодолива арома. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]

Предјадења, Препораки

Вкусен рецепт: Мини ролати од тиквички и сирење

Направете вкусни мини ролати од тиквички и сирење кои имаат богат вкус. А, одлично се вклопуваат на трпезата за било која семејна прослава или добра журка 🙂 Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо и […]

Главни јадења, Предјадења

Направете совршена Гаспачо супа!

Направете совршена Гаспачо супа! На здравје! Повеќе поврзани Gotvi.mk рецепти: Зеленчукова супа Ладна супа за врелите летни денови Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири

Предјадења

Гирици од вашата кујна – Рецепт за вкусно мезе

Периодов е феноменален за подготвување риба и морски специјалитети. За мезе можете да приготвите вкусни гирици. Ви требаат само 15 минути. На крајот ќе добиете супер вкусно мезе на кое треба само да додадете лимон и гарнир пржени или варени компири. Одлично одат со пиво или ладно бело вино 🙂 На здравје! […]

Предјадења, Салати

Снежанка – Рецепт за таратур на бугарски начин

Таратурот, многу популарно македонско предјадење во Бугарија се нарекува „Снежанка“. Еве во кои состојки се разликува и како да го приготвите: Краставиците се лупат и ситно се сечат на коцки, се става јогуртот или кисело млеко, исечканиот лук, маслото, билките, како и зачините и оревите. Убаво измешајте. Добар апетит! Прочитај […]