Предјадења

Предјадења

Солени тулумби

Збогатете ја својата трпеза со неодолив солен специјалитет! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Предјадења

Јајца полнети со крем од шунка

Доколку ве посетат ненајавени гости или пак за малку поинаков доручек, брзо и ленсо направете вкусни залаци! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Повеќе, Предјадења

Најпопуларно јадење на велигденската трпеза: Нема жена која нема да го подготви ова за Велигден!

Преубавите пилиња од варени јајца се вистинско ремек дело, а еве како се подготвуваат! За полнетите јајца или пилиња од варени јајца, потребни ви се сосема малку материјали. Меѓутоа, бидете сигуртни дека никој нема да им одолее. ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со […]

Главни јадења, Предјадења

Направете совршен помфрит без капка масло!

Обожавате помфрит, но не го јадете бидејќи е прилично масен? Тоа веќе нема да биде проблем, бидејќи постои начин да направите вкусен помфрит без масло за пржење! Овој, поздрав начин на подготовка е и многу полесен. За почеток излупете ги компирите, исечете ги на ленти и зачинете ги по желба. […]

Видео, Предјадења

Ќе заборавите на бешамел и болоњезе : „Урнебес сос”

Направете вкусен сос за тестенини или месо, кој совршено се надополнува со многу вкусови.Ова е се што ви треба и постапката:     Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Посно и веге, Предјадења

ПОСНА ПАШТЕТА: Брз намаз од туна

Вкусен и едноставен за подготовка! Можете да додадете и лажица-две посен мајонез и така да го засилите вкусот. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт […]

Главни јадења, Предјадења

Вариво со тестенина и печурки

Вкусната супа со тестенина и печурки годи во секое годишно доба! Послужете и уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт Крем чорба од тиква и компири  

Предјадења

ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек

Повкусно од болоњезе, овој сос од доматно пире ќе го ставате на макарони, шпагети, пица, лазањи, палачинки, месо… Повеќе на Готви.мк: Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на […]

Видео, Предјадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Селски појадок со компир и сланина

Вкусно, лесно, фантастично. Направете го таканаречениот селски појадок кој ќе внесе неодолива арома во кујната. Ова е се што ви треба за нешто повеќе од деликатес: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Со грозје против брчки Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе […]

Главни јадења, Предјадења

Пилешка бајадера која се топи во уста: Идеално предјадење за секоја прилика!

Пикантното јадење од пилешко месо и свински врат можете да го послужите како предјадење или мезе, пред свечениот ручек, на роденден или на слава. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]