Предјадења

Главни јадења, Предјадења

Брзо и едноставно: Полнети домати за целото семејство

Лесен залак кој ве заситува…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство   […]

Видео, Предјадења

Интегрални кифлички со сирење

Домот ќе замириса на пециво, вкусни, брзи и лесни интегрални и здрави кифлички со сирење. Подготовката е следна: https://www.youtube.com/watch?v=7o8xacr3qYM Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт за пилешко […]

Главни јадења, Предјадења

Топчиња од стар леб: Вкусен доручек од намирници кои постојано ги имате во кујна

Подгответе вкусен доручек од намирници кои секогаш ги имате во кујна! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]

Видео, Предјадења

Идеја за здрав почеток на денот – неколку рецепти + подготовка

Појадокот е најважен оброк во денот, а ова видео ќе ви покаже како здраво, брзо и вкусно да направите појадок и да го почнете денот енергично. Ова се неколку вкусни и здрави рецепти.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на […]

Главни јадења, Предјадења

Вкусни кнедли од сирење

Послужете ги како лесен оброк со салата…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Главни јадења, Предјадења

Лиснати кифлички полни со кашкавал – вкусно печиво

Уште веднаш ќе ви кажеме да направите дупла мерка, кифличките навистина се многу вкусни!   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Главни јадења, Предјадења

Погачици со сирење и сланина

Интересно и вкусно јадење… Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Брз рецепт за чипс во рерна – Неодолив вкус за секоја прилика Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан […]

Предјадења

Крем чорба од печурки

Крем чорбата од печурки е совршен вкусен и топол вовед во еден вкусен ручек. Едноставно и брзо се подготвува, погодна е дури и за почетници.   Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Видео, Предјадења

Плазма милкшејк – нема подобар начин да почне денот

Направете плазма милкшејк со кој денот ќе почне енергично и весело. Плазма милкшејк, ова е рецептот: Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена […]

Главни јадења, Предјадења

Кнедли од компири

Филот од месо му дава посебна пикантна нота на овие кнедли…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]