Ресторани

Повеќе, Ресторани

Од денес големо намалување на цените во „Седмица“ – Еве ги новите цени

Популарната сендвичара „7ца“ по повод 30 години од постоењето ги намалува цените на сендвичите и пијалаците. Според објавеното на нивната веб страна, промоцијата ќе трае до 7 септември. Сендвичите ќе чинат 100 денари, една лименка сок 20 денари, а половина литар 30 денари. Од сендвичарата „однапред се извинуваат поради за […]

Повеќе, Ресторани

Еве што пронајде Санитарниот инспекторат во сендвичарите на „7ца“ (Фото)

Со еден збор – ништо! Или стручно кажано во наодот од земените мостри од храна, работни површини и брисеви од вработени од страна на Републичкиот Центар за јавно здравје се вели: „ИСПИТАНИОТ ПРИМЕРОК ОДГОВАРА НА ПРОПИСИТЕ ЗА МИКРОБИОЛОШКА ИСПРАВНОСТ“. Во прилог го пренесуваме соопштението на сендвичара „7ца“ до јавноста: ФОТО: […]

Повеќе, Ресторани

(ФОТО) Дерик Меј препорачува што да јадат туристите во Македонија

Познатиот DJ Дерик Меј неделава имаше настап во „Сектор 909“ во Скопје. На својата страна на Facebook тој објави фотографија со препорака до туристите кои ќе дојдат во Македонија. Еве што напиша: „99.99% од вас никогаш нема да дојдат во Скопје, но сакам да знаете дека сеуште има места во […]

Препораки, Ресторани

(ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер

Вчерашната гала вечера по повод Супер Купот на УЕФА изгледаше навистина филмски и отмено. Во врвната услуга и деликатесни јадења уживаа фудбалерите на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид, првите луѓе на УЕФА, како и други познати лица од спортскиот и политичкиот живот во Македонија. Честа да бидат домаќини на […]

Повеќе, Препораки, Ресторани

2 Евра за лежалка и чадор, 2,5 еспресо, 3 евра пиво – Еве ги цените на плажа во Грција

Читатели на Готви.мк кои летуваат во Грција ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажата Тоска, оддалечена околу 10 минути со кола од градот Кавала: Влез на плажата (лежалка и чадор) 2 Евра Капучино                                  […]

Повеќе, Ресторани

2 Евра еспресо, 6 Евра клуб сендвич – Проверете ги овие цени на плажа во Грција

Читатели на Готви.мк кои летуваа на грчкиот остров Крф ни испраќаат дел од тамошните цени, конкретно на плажа на Агиос Георгиос: Еспресо                                            2 Евра Капучино          […]

Препораки, Ресторани

Вкусно и богато мени – Сендвичи, салати, топено сирење за 100 денари! ЕВЕ КАДЕ

Како и во повеќето светски метрополи, така и во Скопје се повеќе преовладува брзиот и стресен начин на живот. Потрчко е нова фирма чија идеја е квалитетно и брзо да приготвува и доставува храна и пијалоци до вашата адреса. За одржување на висок квалитет на нашите производи, тие ги нудат целосните […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки, Ресторани

Бидете оригинални – Вкусен подарок за Денот на вљубените

Повторно е тоа време од годината кога ги прославуваме Свети Трифун и Свети Валентин. За Денот на вљубените изненадете го вашиот партнер/ка со вашата омилена пица во форма на срце и уживајте заедно во добриот вкус. Денес (14.02) можете да купите парче пица, голема или фамилијарна пица по ваш вкус во […]

Главни јадења, Препораки, Ресторани

Денес пица ден во Spizzicotto во Skopje City Mall

„Недела не е ден за готвење, туку за одмор“, велат од Spizzicotto кои веќе испекоа десетици фамилијарни пици. Причината е акцијата која се спроведува во Spizzicotto во Skopje City Mall во текот на овој ден кога фамилијарна пица по избор се продава по цена од 260 денари. Spizzicotto е еден од […]

Повеќе, Ресторани

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Читатели на Gotvi.mk не информираа и ни испратија сметки дека од пред извесно време легендарниот ланец на фаст фуд сендвичарници „7“ има нови цени на сендвичите. Станува збор за зголемување на цените за 10 денари. Така, хамбургер или комбиниран сега се продаваат по цена од 140 денари, чизбургер 160 денари […]